Değer algısı, her sektörde etkisini daha fazla hissettirecek

Dünya, hızla değişen bir çağa tanıklık ediyor. Next Level olarak nitelendirebileceğimiz bu yeni aşamada, teknolojik ilerleme ile birlikte gelen sorumlulukları da göz önünde bulundurmamız gerektiği aşikâr. Arzum Ticaretten Sorumlu Genel Müdürü Serhan Giray’a, kendi perspektifinden Next Level’ı ve gelecek hedeflerini sorduk.

Dünya, hızla değişen bir çağa tanıklık ediyor. Değişimlere ayak uydurmak hatta öncülük etmek artık yeni dünyanın bir sorumluluğu. Teknolojik ilerlemelerin yanı sıra kültürel ve sosyal dinamiklerdeki değişimler, insanlığın geleceğini şekillendirirken, aynı zamanda bireyler ve toplumlar için yeni sorumluluklara ve fırsatlara kapı açıyor.  Next Level olarak nitelendirebileceğimiz bu yeni aşamada, teknolojik ilerleme ile birlikte gelen sorumlulukları da göz önünde bulundurmamız gerektiği aşikâr.

Son birkaç yıla damgasını vuran yapay zekâ, merkeziyetsizlik ve çok merkezlilik kavramları, toplumlar arasındaki ilişkileri, teknoloji kullanımını ve ekonomiyi kökten değiştiriyor. Ancak, bu değişimlerle birlikte yeni etik ve sosyal sorumluluklar da ortaya çıkıyor. Örneğin, yapay zekâ ve otomasyon teknolojileri iş dünyasında devrim yaratıyor ancak aynı zamanda iş gücündeki değişimler ve işsizlik endişeleri de artıyor. Öte yandan sadece teknolojik ilerlemeyle değil aynı zamanda etik ve sosyal sorumluluklarımızı da göz önünde bulundurmak önemli hale geliyor.

İşte tüm bu nedenlerle; 2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iş dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Meetup İstanbul, “Next Level” temasıyla dijital devrim yaşatan trend ve teknolojilerden hareketle; NextHuman, NextAI, NextStartUp, NextFuture ve NextBrand alt başlıkları ile Next Level çatısı altında kendi alanında uzman isimlerle geleceğe projeksiyon tutmaya hazırlanıyor. 

Bu bağlamda; Arzum Ticaretten Sorumlu Genel Müdürü Serhan Giray’a, kendi perspektifinden Next Level’ı ve gelecek hedeflerini sorduk.

Değer algısı, her sektörde etkisini daha fazla hissettirecek

Değer algısı her sektörde olduğu gibi küçük ev aletleri sektöründe de etkisini çok daha fazla hissettirecek. Günümüz kullanıcıları artık satın alma kararlarını sadece fiyat performans ilkesine göre vermiyor. Markanın yarattığı ekonomik değerin yanı sıra kullanıcıya hissettirdiği güven ve kolay kullanım deneyimi de oldukça önemli bir faktör. Özellikle inovasyon ve yenilikçi teknolojiler alanına ağırlık vermemiz gereken bir döneme girmekteyiz. Yapay zekâ, öğrenebilir ve yenilenebilir teknolojiler uzun vadede hayatlarımızı oldukça kolaylaştıracak. Üretim süreçlerinin yanı sıra operasyonel tüm alanlarda verimimizi arttıracak. Bu da tüketicilerimizin var olan alışkanlıklarını rafa kaldıracak. Kullanıcıların bir ürüne harcadığı zaman ve emek, o ürüne olan bağlılığın geliştirilmesinde büyük bir rol oynuyor.  Markaların sunduğu teknolojik özellikler ile hayatı kolaylaştıran ürünler kalpleri kazanıyor. Kısa bir süre önce piyasaya sunduğumuz akıllı mutfak robotumuz Thermogusto da bu ürünler arasında yer almaya aday. Thermogusto’nun kullanıcılara kazandıracağı pratiklik ve zahmetsiz kullanım deneyimi ile adından söz ettireceğine inanıyoruz.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecekte de ürün ve hizmetlerimizle insanların hayatlarını kolaylaştırmak önceliğimizde yer alacak.  Mevcut pazarlarda büyüme ve yeni pazarlar bulmak ise ana hedeflerimiz arasında olacak. Oluşturduğumuz dijital altyapı sayesinde bulunduğumuz pazarları daha iyi analiz ve takip etme şansı bulacağız. Global marka olma hedefimiz doğrultusunda yurt dışı yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Burada yapılanmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayarak markamızı her yerde görebilmeniz adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıran ve onlara kaliteli zaman yaratan teknolojik ve inovatif ürünleri pazara sunacağız. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir