D’S damat'tan gerçek bir takım arkadaşı: Sihirli takım

Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Orakçıoğlu ile Sihirli Takım’ın hikâyesini, markanın İlker Ayrık ile yaptığı işbirliğinin detaylarını ve D’S damat’ın hedeflerini konuştuk.

Orka Holding markalarından D’S damat’ın “Sihirli Takım” koleksiyonu, modern ve dinamik yaşam tarzına uyum sağlayan, inovasyon ve şıklığın birleşimi olarak dikkat çekiyor. Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Orakçıoğlu ile Sihirli Takım’ın hikâyesini, markanın İlker Ayrık ile yaptığı işbirliğinin detaylarını ve D’S damat’ın hedeflerini konuştuk.

D’S damat’ın yeni koleksiyonu "Sihirli Takım"ı nasıl tanımlarsınız?
D’S damat koleksiyonunun en seçkin ve inovasyonel parçası Sihirli Takım, “Katla, rulo yap, çantaya at!” mottosuyla dinamik ve akıp giden zamanın ruhuyla uyumlu erkekler için devrim niteliğinde bir ürün... “Sihirli kalıp-Sihirli kumaş-Sihirli çanta” ile şehirli erkeğin vazgeçilmezi diyebiliriz. Koleksiyonumuz, uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarımızın bir sonucu. Kumaşlarımızda esneklik ve kırışmazlık özelliği sağlayan bu know how sayesinde Akıllı Gardırop ve Anahtar Ürün konseptlerini yarattık. “Joker” olarak tanımladığımız bu ürünlerin en iddialısı Sihirli Takım. Devrim niteliğindeki özel kumaştan büyük bir özenle tasarlanan, kırışmayan, astarsız üretimi sayesinde ultra hafif bir form sunan Sihirli Takım, adeta vazgeçilmeze dönüştü... Sunduğumuz yeni nesil ürünlerle D’S damat markamızla müşterilerimizi bir “yol arkadaşı” olarak görüyoruz.

Neden “Sihirli Takım” koleksiyonunu tasarladınız?
Teknolojinin ve dijitalleşmenin baş döndürücü bir hızla geliştiği, iş ve sosyal yaşamın multidisipliner bir atmosfere dönüştüğü günümüz dünyasında, erkekler de bu değişime ayak uydurmak zorunda... Gündelik hayatta şehirli her erkeğin iş ve sosyal yaşam temposu oldukça yoğun... Bu durum, zaman planlamalarında “hafta içi çalış, hafta sonu aileye, spora ve hobilere zaman ayır” şeklinde kodlamaları da tamamen ortadan kaldırmış durumda. Bu içgörüden yola çıkan D’S damat, yoğun tempolarında erkekler için kolaylık sağlayacak koleksiyonlar kurguladı ve “Sihirli Takım” ile vazgeçilmez bir takım arkadaşı yarattı.

“Sihirli Takım” için nasıl bir iletişim stratejisi kurguladınız, hedef kitleniz kimler? 
Reklam kampanyamızda, müşterimizle olan bağı günlük hayattan hikâyeler yaratan samimi bir iletişim dili ile daha da güçlendiriyoruz. Moda endüstrisinde iletişim, birçok sektöre göre daha zordur çünkü kurulan iletişimin belirli bir gustoda kalması önemli bir kıstas teşkil eder. Bu anlamda müşterilerimizi çok iyi analiz ederek iletişim stratejimizi ve marka hikâyelerimizi kuruyoruz. Bu özelliğimiz ile sektörde ayrışıyoruz. İlk günkü heyecan ve müşterilerimize vaat ettiğimiz değerler ile yaşam boyu bağ kurmayı hedefliyoruz. Sihirli Takım’ın hedef kitlesi şehirlerin yoğun temposuna ayak uyduran, stiline önem veren her erkek... Çok değer verdiği ve vakit ayırmak istediği bir aileye ve sosyal çevreye sahip, farklı ilgi alanları ve hobileri olan ve böylesine bir hayat temposuna yetişmek için birçok kanaldan destek alan tüm erkeklerden bahsediyoruz. Spor, yemek tarifi ve seyahat için aplikasyonlardan, haftalık programlama için sanal asistanlardan destek alan bir yaklaşıma sahipler... Reklam kampanyamızda Sihirli Takım teknolojisini ünlü ve sevilen bir oyuncu olan İlker Ayrık ile aktarıyoruz.

İlker Ayrık, aynı zamanda çok başarılı bir girişimci ve iş insanı... Kendisinin yoğun iş temposu ve “bizden biri” olmasının getirdiği doğallık, Sihirli Takım’ın “inovatif ve fonksiyonel bir destek sağlayan takım arkadaşı” konumlamasına da birebir uyum sağladı. Sihirli Takımın hikâyesi, İlker Ayrık’ın toplantılardan hobilere, davetlerden seyahatlere kadar iş ve sosyal hayatta geniş bir yelpazede yaşadığı tempoyu samimi bir şekilde ekrana yansıtan akıcı bir senaryoya sahip.

D’S damat moda endüstrisinde nasıl bir fark yaratıyor?
Moda endüstrisinde yarım asra yaklaşan köklü tecrübeye sahip Orka Holding’in bir markası olan D’S damat, beş kıtada birbirinden farklı kültürlere hitap edebilme tecrübe ve uzmanlığına sahip... Odak noktasına aldığı “Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” ekseninde stratejilerine yön veren D’S damat, üretimden tasarıma sahip olduğu know how, Ar-Ge’ye dayalı büyümesi ve tüm iş süreçlerinde kaliteden taviz vermeyen yapısıyla global başarısını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Koleksiyonlarında yerli kumaşları kusursuz bir kalıp ve terzilikle buluşturan D’S damat, halen dünyanın 82 ülkede 415 mağazası ile müşterilerine fonksiyonel ve zamansız bir şıklık sunuyor.

D’s damat’ın önümüzdeki süreçte ne gibi hedefleri ve yeni sürprizleri olacak?
Müşterileri için her zaman en iyisini yapma hedefi taşıyan D’S damat, bu bakış açısıyla modern yaşam tarzındaki değişiklikleri yenilikçi kumaşlar, zamansız, şık ve rahat terzilik unsurlarıyla buluşturarak eşsiz tasarımlar yaratmayı sürdürecek. Kırışmayan takım elbiselerden leke tutmayan gömleklere kadar farklı özellik ve eşsiz formlara sahip ürünlerini zengin renk paleti eşliğinde sunan D’S damat, her zevkin beğenisine ve her bütçeye hitap etmeye devam edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir