Cumhuriyet'in bayrağı, kadınları

Lider ve uzman iç giyim markası Penti, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına girerken kadınların potansiyellerini keşfetmelerini sağlama vizyonuyla yoluna devam ediyor. Penti CMO’su Cristina Polini ile Penti’nin ses getiren kampanyalarını ve hedeflerini konuştuk.

73 yıl önce bir çorap markası olarak kurulan Penti, kazandığı tecrübelerle kategorilerini geliştirerek bugün Türkiye’de kadınların en sevdiği iç giyim markası olarak sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Kurulduğumuz ilk günden beri kadın bedeninin ihtiyaçlarına ve kadının kendisini nasıl ifade etmek istediğine odaklanıyoruz. En önemli misyonumuz kadınların kendi bedenleri ile olan ilişkilerini, ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamak ve kendilerine olan güvenlerini perçinleyerek toplumdaki rollerini tanımlamalarına ve potansiyellerini açığa çıkarmalarına destek olmak. Bir kadın markası olarak yaptığımız iletişimlerde ürünlerin fonksiyonel ve duygusal faydalarının yanı sıra tüketicilerimizin kalbinde ve zihninde de kalıcı olmaya ve bağ kurmaya odaklanıyoruz. İletişim dilimizde samimi ve sahiciyiz. Bu da bize kadınların güven duymasını ve alışveriş tercihlerinde ilk sırada yer almamızı sağladı, sağlıyor. Markanın geçmiş DNA’sını iyi okuyarak markanın geleceğini inşa ediyoruz.

Her yaşam evresinden kadının markası
Penti kendisini bedeninde rahat, doğal olarak güzel ve uyumlu hissetmek isteyen, her yaştan, her yaşam evresinden kadının markası. Misyonumuz kadınların kendilerini güçlü hissetmelerini ve kendilerine güven duymalarını sağlamak. İletişimlerimizde ve her türlü içeriğimizde kadınlara alan açıyoruz ve onun kendi gücünü hissetmesine olanak sağlayacak şekilde konuşuyoruz. Kadınlara güçlü olma baskısı değil, kendi olma özgürlüğü vererek ilham oluyoruz, motive ediyoruz.

Yeni iletişim dilini oluşturan marka konumundayız
Kadınların gerçek zamanlı ihtiyaçlarını bularak hayatlarına değer katan çözümler üretiyoruz. Tabi ki bir yandan dünya değiştikçe, kadınlar da değişiyor. Yeni değerler, yeni ihtiyaçlar ve yeni öncelikler ortaya çıkıyor. Kadınların kendi bedenlerini nasıl algıladıkları dönüştürücü bir değişim geçirirken, söylemler farkındalık yaratmak için daha da büyük önem kazanıyor. İşte Penti tam bu noktada, müşteri içgörülerini çok iyi okuyan ve bunu da anlamlı bir pazarlama stratejisine dönüştürerek yeni iletişim dilini oluşturan marka konumuna geçiyor. Kadınlara hitap ediyoruz; bu yüzden her kadının yaşadığı sorunu, sıkıntıyı, korkuyu, mutluluğu, cesareti, özgüveni sahipleniyor, kampanyalarımızla, söylemlerimizle kadınların iç sesini dışarıya taşıyoruz.

360 derece iletişimin gücüne inanıyoruz
Günümüzde iletişimin her ne kadar dijitale kaydığı konuşulsa da bizim gibi bir marka için hala geleneksel kanallar çok güçlü durumda. Biz iletişimde online offline ayrımından ziyade 360 derece iletişimin gücüne inanıyoruz. Bu nedenle 2022 yılında en büyük dijital alt yatırımlarımızdan biri olan PentiPass’a imza attık yani kanal bağımsız mükemmel müşteri deneyimine. Bu projemiz ile kadınların kendilerini ürünlerimiz dışında da rahat ve mutlu hissetmelerine odaklanıyor ve Türkiye’nin en iyi müşteri deneyimini sunan perakende markası olmayı hedefliyoruz.

Sürdürülebilirlik konusunda ise Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi çerçevesinde imzaladığımız sözleşmemiz ve taahhüdümüz ile Türkiye’nin en kapsamlı ve somut hedefler ve taahhütler ortaya koyan ilk perakende giyim markası olduk.

Hedefimiz, kadınların gücünü özgürleştirmek
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm ülkemiz için olduğu gibi bizler için de çok önemli. Özellikle Cumhuriyet’in 100. yılına kadın sporcularımız damga vurdu, 100. yıl için birçok rekora imza attılar ve ülkemizdeki coşkuyu, birliği ve sevinci hissetmemizi sağladılar. Biz de kim olduğunun ve nasıl yaşadığının her geçen gün daha da farkında olan, hayattan keyif alan ve kadın olmayı bir bütün olarak yaşamak isteyen tüm kadınların markası olarak CUMHURİYET’İN BAYRAĞI, KADINLARI dedik ve Türkiye’nin en önemli sporcularından 3’ü ile çok keyifli bir projeye imza attık.

Bir kadın markası olarak Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına girerken en büyük hedefimiz kadınların potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak. Biz Penti olarak biliyoruz ki bir kadın dünyada kapladığı alanı gururla taşıyorsa, özgüvenli ise, koşulsuz sevgi ve neşe ile kendisine bakıyorsa yayacağı o muhteşem enerji ile herşeyi dönüştürebilme gücüne erişir. Bu yüzden bizi her zaman, kadının bedeninden başlayarak gücünü besleyen, duygularını özgürleştiren ve bedenini severek kutlamasının önünü açan bir marka olarak göreceksiniz. 2024 için hedeflediğimiz tüm stratejilerimizin ve hedeflerimizin başında da kadının gücünü özgürleştirmek olacak.

73 senedir kadınların hayatında olan bir marka olarak, kadınları desteklemeye ve kadınları varlıklarından gurur duyacak şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz. Çünkü Cumhuriyet’in, bayrağını taşıyan güçlü ve modern kadınlarla anlamlı olduğuna inanıyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir