Cruise, Dubai'de RoboTaxi Hizmeti Vermeye Başlayacak

Otonom teslimatlar, otonom arabalar, kamyonlar derken otonom taksiler de 2020 itibarıyla hayatımıza girmeye başladı. General Motors'a ait, San Francisco merkezli sürücüsüz otomobil şirketi olan Cruise, geçtiğimiz günlerde robotaksi hedeflerini San Francisco'nun ötesine genişletti ve gözünü Dubai'ye dikti. SoftBank Vision Fund, Microsoft ve Honda'dan da destek alan GM'nin otonom araç iştiraki, 2023'te Dubai'de bir robotaxi hizmeti başlatmak için hazırlıklara başladı.

https://pazarlamasyon.com/amazonun-otonom-arac-girisimi-zoox-surucusuz-taksisini-tanitti/

Dubai'deki robotaxi hizmeti, direksiyonu veya pedalı olmayan ve otoyol hızlarında seyahat etmek üzere tasarlanmış, tamamen elektrikli  Cruise Origin otomobilleriyle sağlanacak. Ocak 2020'de tanıtılan Origin, GM tarafından üretilecek. Cruise, elektrikli araç filonun konumlandırılması, işletilmesi ve bakımından sorumlu olacak Dubai merkezli yeni bir şirket de kuracak.

Roads and Transport Authority Dubai'nin genel müdürü ve yönetim kurulu başkanı Mattar Mohammed Al Tayer'e göre hizmet, Dubai'nin otonom ulaşım stratejisinin bir parçası olarak 2030 yılına kadar 4.000 araca kadar ölçeklendirmeyi planladıkları strateji için büyük bir adım olacak. Robotaksiler, kademeli olarak tanıtılacak ve şehrin diğer bölgelerine ulaşmadan önce belirli alanla sınırlı olacak.

https://pazarlamasyon.com/walmart-2021de-tamamen-otonom-kamyonlarla-teslimat-yapacak/

Dubai'nin Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Mohammed ise Cruise ile yapılan anlaşma ile ilgili olarak "Dubai'deki toplam seyahatlerin % 25'ini 2030'a kadar farklı ulaşım şekillerinde, kendi kendine giden ulaşım seyahatlerine dönüştürmeyi amaçlayan Dubai'nin Kendi Kendini Yöneten Ulaşım Stratejisini gerçekleştirme yolunda büyük bir adım" olduğunu söyledi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir