CrossFit CEO'sunun George Floyd Tweet'i, Reebok ile İş Birliğini Sonlandırdı

ABD'de Siyahi George Floyd'un polis şiddeti ile öldürülmesi dünya genelinde geniş çapta protestolara yol açmışken, markalar da konu ile ilgili desteklerini sunmaktan geri durmuyorlar.

Protestolara destek veren ve konu ile ilgili iletişim çalışması yürüten markalar arasında Spotify ve Nike da vardı. Finess şirketi olan CrossFit CEO'su ile bu duruşun karşı tarafında yer alarak Reebok ile iş birliğinin kaybedilmesine neden oldu.

CrossFit CEO'su Greg Glassman, George Floyd'un öldürülmesinden sonra içerisinde "Floyd-19" ifadesinin geçtiği bir tweet attı. Tweet'teki ifade Covid-19 ile George Floyd'un birleşiminden oluşuyor ve bir çeşit alay alt metni içeriyor gibi gözüküyor.

T24'ün haberine göre; Glassman daha sonra CrossFit hesabından bir açıklama yayımlayarak kullandığı ifadelerin ırkçı olmadığını ama hata olduğunu söyledi. Glassman, daha sonra özür dilediği mesajında Sağlık Ölçümleri ve Değerlendirme Enstitüsü'nün ırkçılığın bir kamu sağlığı olduğunu belirten bir tweet'ine Covid-19 salgınına atıfta bulunarak "Floyd-19" ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir