Çöpçatanlık Yapmaya Çalışan Coca-Cola ve Delta, Yolculardan Özür Diledi

  • Coca-Cola ve Delta Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde uçaktaki yolculara telefon numaralarını yabancılarla paylaşmaları için onları teşvik eden peçeteler dağıttı.
  • Bu peçetelerin üzerinde, "Biraz eski kafalı ol. Aşağıya numaranı yaz ve onu uçak aşkına ver. Asla bilemezsin." ve "Çünkü ilginç insanlarla dolu bir uçaktasın ve hey… asla bilemezsin." gibi açıklamalar yer alıyordu.
  • Bu peçetelerle karşılaşan çok sayıda Delta Hava Yolları yolcusu, sosyal medyada bu peçetelerin rahatsız edici olduğunu ifade eden paylaşımlarda bulundu.
  • İlgili Yazı: KFC, "FCK" Reklamıyla Ciddi Bir PR Krizini Nasıl Aştı?

Geçtiğimiz günlerde Coca-Cola ve Delta Hava Yolları, muhtemelen bir romantik komedi filmden fırlamış gibi görünen gerçek aşk hikayeleri yaratma çabasıyla, uçaktaki yolculara telefon numaralarını yabancılarla paylaşmaları için onları teşvik eden peçeteler dağıttı. Design Taxi'nin paylaştığı habere göre, Diet Coke ve Delta Hava Yolları'nın yaptığı iş birliğinin bir parçası olan bu peçetelerin üzerinde, "Biraz eski kafalı ol. Aşağıya numaranı yaz ve onu uçak aşkına ver. Asla bilemezsin." ve "Çünkü ilginç insanlarla dolu bir uçaktasın ve hey… asla bilemezsin." gibi açıklamalar yer alıyordu.

https://pazarlamasyon.com/reebok-rusyadan-erkeklerin-suratina-oturun-slogani-krizi/

Büyük ihtimalle iki şirket, Sevgililer Günü yaklaştığı için bunun güzel bir halkla ilişkiler çalışması olacağını düşündü. Ancak aldıkları tepkiler, pek de umdukları gibi olmadı. Zira yolcular, ilk bakışta sevimli gibi görünen bu peçetelerin düpedüz ürpertici olduğunu düşünüyorlardı. "ducksauz" isimli bir Twitter kullanıcısı, attığı bir tweet'te bu peçetelerin birkaç fotoğrafını paylaşarak şu yorumda bulundu:

"Hey Delta ve Coca-Cola, bu peçeteler ürpertici. Kimsenin eski güzel günlerdeki istenmeden verilen telefon numaralarına değer vermediğine eminim ve kesinlikle bugün saatlerce bir uçakta onlara bön bön bakan birinin numarasını istemiyorlar."

https://twitter.com/ducksauz/status/1087424701838684162

MJJoe isimli bir Twitter kullanıcısı ise yine bu peçetelerden birinin bir fotoğrafını paylaşarak bu çalışmayla ilgili şu şekilde bir yorum yaptı:

"Çarşamba günü uçuşta Delta'dan alınan peçeteler, istemsiz bir şekilde ürpertici görünüyor. Özellikle de daha küçük yazıları okuduktan sonra..."

https://twitter.com/MJJoe/status/1091133757313171456

Gelen tepkilerin ardından her iki marka da bu kampanyadan rahatsızlık duyan yolculardan özür diledi ve peçetelerin bundan sonra dağıtılmayacağını açıkladı. Coca-Cola, bu kampanyayla ilgili olarak Atlanta Business Chronicle'a yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Rahatsız etmiş olabileceğimiz herkesten içtenlikle özür dileriz. Geçen ay peçeteleri ortadan kaldırmaya başlamak için Delta'daki ortaklarımızla birlikte çalıştık ve onları diğer tasarımlarla değiştiriyoruz."

Delta Hava Yolları ise bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"Marka ortaklığımızın bir parçası olarak Coke ürünlerini düzenli olarak sırayla değiştiriyoruz, ancak bununla hedefi tutturamadık. Bunun için üzgünüz ve ocak ayında peçeteleri uçaklarımızdan çıkarmaya başladık."

Kariyer
The Hammers Awards'22 Sector Hammers kategorisinin jüri başkanı Mustafa Kabakçı

The Hammers Awards 2022'de Sector Hammers kategorisinin jüri başkanı Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir