'Burning Man' İletişim Direktörü Megan Miller Marketing Meetup'ta!

25 Nisan'da ‘happiness’ teması ile UNIQ İstanbul‘da gerçekleşecek olan Marketing Meetup'ın konuşmacılarının arasına bugün çok değerli yeni bir isim eklendi.

Burning Man İletişim Direktörü MEGAN MILLER!

Türkiye’ye ilk defa gelecek olan Megan Miller Burning Man'deki pozisyonu haricinde de birçok ünvana sahip; kendisi yazarlık, editörlük ve stratejik danışmanlık gibi alanlarda da uzman bir isim.

Burning Man festivalinin İletişim direktörü olarak Megan Miller, Burning Man kültürünün yayılmasını ve etki alanlarını yönlendirmek için kendini bu işe adamış çok değerli bir isim.

Dilerseniz Burning Man etkinliğinden de biraz bahsedelim.

Her yıl ağustos-eylül aylarında ABD'nin Nevada eyaletinin Black Rock Çölü'nde geçici olarak kurulan Black Rock City'de gerçekleştirilen Burning Man ilk olarak 1986 yılında gerçekleşmiş.

Genellikle festival olarak bilinen Burning Man'in organizatörleri Burning Man'in festival olmadığını söylemekte ve 'Toplum ve Sanat Deneyi' olarak tanımlamaktadırlar. 

9 gün süren etkinlik Burning Man adını ise festivalin son günü ahşaptan yapılan bir kuklanın yakılmasından alıyor.

Geçtiğimiz yıl dünyanın birçok yerinden yaklaşık 70 bin kişiyi ağırlayan etkinlik; müziğin ve sanatın iç içe geçtiği, dünyanın en büyük eğlence organizasyonlarından biri olarak kabul edilmekte.

Festivalin bitimiyle alanı yeniden çöle dönüştürme çalışmaları ise oldukça titizlikle yürütülmektedir.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=984&v=aXckm0L_zz4

Temizlik yaklaşık iki hafta sürüyor. Yukarıdaki videodan da izleyeceğiniz gibi bu iki hafta etkinliğin kimyası değişmeden oldukça eğlenceli bir hale getiriliyor.

Bu etkinliğin arka planında ise görünenin haricinde çok farklı bir felsefeyi savunan bir ekip var. Megan Miller, 25 Nisan 2019’da gerçekleşecek Marketing Meetup'ta paranın geçmediği, kar amacı gütmeyen ve hiçbir markanın konumlanmadığı bu festivalin iletişimini bizlere detaylıca anlatacak.

Şimdiye kadar kendi alanında profesyonel birçok ismi ağırlayan ve sektörü bir araya getiren Marketing Meetup serimizin bu yıl gerçekleşecek olan buluşmasında siz de yer almak istiyorsanız detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir