Burger King, Koruyucu Madde İçermediğini Küflü Hamburgeri ile Kanıtladı

İlginç reklamlarıyla sürekli en büyük rakibine sataşan Burger King, şimdi de küflü hamburgerin olduğu bir reklam filmiyle McDonalds'ın ürünlerindeki katkı maddelerine gönderme yaptı.

Burger King, artık ürünlerinde koruyucu içermeyen malzemeler kullanmaya karar verdi. Ve bu kararı sonrası en büyük rakibi McDonalds’tan daha güvenilir olduğunu belirtmeyi ihmal etmedi.

Bu değişikliği duyurmak isteyen fast food devi, yeni reklam filminde bir hamburgerinin yenmemesi durumunda olacakları göstermek istedi.

Reklam filminin başlangıcında taze bir Whopper hamburger var. Daha sonra ise gün içerisinde hamburgerde yaşanan bozulma göze çarpıyor. Ekmek küfleniyor, köfte yosun tutuyor. 34 günün sonunda da Whopper, küflü bir hamburgerden ibaret oluyor. Bu görüntünün ardından ise ekran kararıyor ve ekranda “Yapay Koruyucu İçermemenin Güzelliği” sözleri ortaya çıkıyor.

Burger King, McDonalds hamburgerinde çok fazla koruyucu olduğunu, hatta bir hamburgerin 10 yıl dayanabileceğini iddia ediyor. Bu reklam yaratıcı bir reklam olsa da insanlar için oldukça rahatsız edici olmuş diyebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=0ef7xw2J500&feature=emb_logo
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir