Bu Ajans, 400'den Fazla Kişinin İşsiz Kalmasını Önledi

Malumunuz, corona virüsü salgını iş dünyasını deriden etkiledi ve neredeyse bütün sektörlerde işler durma noktasına geldi. Bu dönemde işleri etkilenmeyen, hatta aksine artan firmalar ise süpermarketler ve online satış yapan işletmeler oldu. Rebuplica Havas ajansı da bu durumu işsiz kalma riskiyle karşı karşıya olan insanlar için bir avantaja dönüştürdü.

Adweek'in aktardığı habere göre, ABD'nin Miami şehrinde faaliyet gösteren ve aynı ailenin sahibi olduğu Versailles ve La Carreta adlı restoranlar, salgından sonra paket servis ve eve teslimat sistemine geçiş yapmışlardı ve bu nedenle çalışan sayısını azaltmaları gerekiyordu. Buna karşılık İspanyol süpermarket zinciri Sedano’s ise Güney Florida'da bulunan 30'dan fazla şubesi için 400 tam ve yarı zamanlı personel alımı yapmak istiyordu.

https://pazarlamasyon.com/walmart-150-bin-kisiyi-gecici-olarak-ise-aliyor/

İşte bu noktada Republica Havas devreye girdi. Hem bu restoranların sahibi hem de süpermarket zinciri Sedano's, Republica Havas'ın müşterileriydi. Bu yüzden bu işten çıkarma ve işe alma mevzundan haberdar olan ajans, insanların işsiz kalmalarını önlemek için iki işvereni bir araya getirdi ve Sedano's'un işten çıkarılacak olan restoran çalışanlarına geçici bir iş sunabilmesi sağlandı. Salgın sona erip, restoranlar her zamanki çalışma düzenlerine geri döndüklerinde ise bu kişiler tekrar restorandaki işlerine dönebilecekler.

Republica Havas CEO'su ve CCO'sunun belirttiğine göre, bu fikir tartışıldıktan sonraki 48 saat içinde, iki restorandan ilk çalışanları, Sedano’s'taki İK sürecinden geçmeyi başardılar. Sonuç olarak süpermarket zinciri, 400'den fazla kişiye geçici iş teklif etti.

https://pazarlamasyon.com/pizza-hut-papa-johns-ve-dominos-60-bin-kisiyi-ise-alacak/

Reklam ajansının CEO'su Jorge Plasencia, bu konuyla ilgili olarak "Yaratıcı bir sektördeyiz ve bence yaratıcılık, çoğu zaman yayın ötesine geçiyor. Müşterileri bir araya getirdiğinizde, değişime etki etmede bile rol oynayabilir." dedi. Ajans CCO'su Luis Casamayor ise yaptığı açıklamada, normal zamanlarda altı aya kadar uzayabilecek böyle bir sürecin birkaç gün içinde sonuçlandığına dikkat çekti.

Reklam ajansının bu çabası, böyle bir kriz döneminde, bir ajansın müşterileri için reklam kampanyası yapmanın ötesine geçmesinin önemini gözler önüne seriyor. Uzun lafın kısası, bütün reklam ajansları, böyle zamanlarda sosyal mesaj içerikli reklam kampanyaları hazırlayabiliyorlar; ancak bu kampanyaların kimseye somut bir faydası olmuyor. Republica Havas ise yaptığı bu arabuluculuk sayesinde, insanların işsiz kalmalarını ve Sedano's'un işe alım sürecini kolaylaştırarak somut bir fayda sağlamış oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir