Boyner’de 2021: Perakendenin geleceğini anlatan bir “Fragman”

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu: "2021 her bakımdan Boyner için bir köşe taşı niteliğinde."

2021 her bakımdan Boyner için bir köşe taşı niteliğinde. 2021’i Boyner’in ve Türkiye’de perakendenin geleceğini anlatan bir “fragman” olarak değerlendirebiliriz. Bunlar arasında bizim için amiral gemisi niteliğinde üç proje öne çıkıyor. Bunların ilki geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığımız Boyner Cadde mağazamız. 

Sürdürülebilirlik, gezegenin geleceği söz konusu olduğu için tüm bireyleri, şirketleri ve markaları yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle doğa dostu politikalar izlememiz, doğayla barışık bir yaşam felsefesi benimsememiz, felsefi bakışımızı ve hayat görüşümüzü sürdürülebilirlik odaklı değiştirmemiz gerekiyor. Biz de kendi sektörümüzde sürdürülebilirlik kavramına öncülük eden bir marka olarak hem yaptıklarımızla sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hem de geniş kitlelerce bu konudaki farkındalığı artırmayı hedefliyoruz. 

Döngüsel ekonomi ve döngüsel ekonominin pratiklerini anlamak sürdürülebilir marka politikaları yaratmak için atmamız gereken adımların başında geliyor. Biz de bu anlayışla perakendeciliğin geleceğini kurguladığımız amiral gemisi mağazamız Boyner Cadde’yi kullanılan malzeme ve objelerin birçoğunu geri ve ileri dönüştürerek tasarladık. Yağmur sularını arıtarak yeniden kullanacağımız bir sistem kurduk, mağazamızın elektriğinin bir bölümü de güneş enerjisi ile karşılanacak. 

Boyner Cadde ile başlattığımız yeni nesil mağazacılık konseptimizde müşterilerimizin kendilerini evinde hissedebilecekleri, sıcak ve konforlu alışveriş imkanı sunan bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz. Tüm mağazalarımızı deneyim odaklı, içinden hayat geçen, çevresindeki hayatı mağaza içine taşıyan bir hale getiriyoruz. Artık mağazalarımız içinde sanat, spor, teknoloji odaklı özel deneyimler olan yerlere dönüşüyor. Biz buna “akışkan mağazalar” diyoruz. Bir günü diğerine benzemeyen mağazalar olacak. Hayatla birlikte içindeki ürün ve deneyim sürekli değişecek.

Mağazamızda ön gösterimini yaptığımız doğa dostu, sürdürülebilir yaklaşımı hem diğer mağazalarımızda hem de merkez ofisimizde uygulamaya almak üzere “Sıfır Atık” projesi üzerinde çalışıyoruz. Bu proje ile hedefimiz kısa ve uzun vadeli çalışmalarla atık oluşumunu sıfıra indirmek, oluşan atıkların geri dönüşümü ile ilgili doğru yönü vermek, konuyla ilgili olarak tüm çalışanlarda ve ailelerinde farkındalık yaratmak.

Fiziksel mağazalarımızın yanı sıra bütün online sitelerimiz boyner.com.tr ve Morhipo.com’u da yeni yaptığımız mağazacılık konseptine göre keyif alınarak alışveriş yapılan, içeride dolaşmayı zevk haline getirecek şekilde kurguluyoruz. 

Boyner Live Well’le bizim içimiz güzel  

Yeni mağazacılık konseptimizle sahiplendiğimiz bu iddiayı tabii ki mağaza içindeki ürün seçkisinde de sürdürmeye çalışıyoruz. Bu anlamda doğa dostu koleksiyonlarımıza ve sürdürülebilirlik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2021 yılında “Bizim İçimiz Güzel” temasıyla hayata geçirdiğimiz Boyner Live Well inisiyatifiyle iyiliğe, iyi yaşama dair farkındalık yaratmaya ve aslında küçük değişimlerle iyi bir yaşamın mümkün olduğuna dikkat çekiyoruz. 

Yapılacak küçük değişimler ve benimsenecek yeni alışkanlıklarla hayatta daha iyi, daha zinde ve daha mutlu hissetmenin mümkün olduğuna inandığımız için herkesi iyiliğe, kendisi için toplum için iyi gelecek şeylere odaklanmaya davet ediyoruz. İyi yaşam kavramını Live Well ile günlük hayatın her anına taşıyarak farkındalık yaratmayı, iyiliği çoğaltmayı hedefliyoruz. Boyner Live Well’de yoga taytından hayvanlar üzerinde test edilmeyen makyaj malzemelerine, tamamen doğal kozmetik ürünlerinden sağlıklı atıştırmalıklara, sürdürülebilir ve organik giyimden kitaplara, geri dönüştürülmüş malzemelerle üretilen ayakkabı ve aksesuarlara yaşama değer katan birçok farklı ürüne yer veriyoruz. Üstelik bu kategorinin ürün gamını da her geçen gün genişletiyoruz. Ayrıca kategoriden satın alınan her bir Live Well etiketli ürün için #ecoDrone aracılığıyla bir tohum topunu doğayla buluşturuyoruz. Kendisi için, toplum için, doğa için iyiyi istemek yaşam biçimi olsun istiyoruz. Boyner Live Well ile hem kendisi hem de dünya için iyiyi isteyen herkesin iyi yaşam yolculuğuna eşlik etmeye, yeni ürünler ve projelerle platformu geliştirmeye devam edeceğiz. 

Online alışveriş deneyimini uçtan uca geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi hedefliyoruz  

boyner.com.tr ve Morhipo müşterilerinin siparişten teslimat anına alışveriş deneyimini geliştirip zenginleştirmek ve özellikle pandemi döneminde sık sık müşteri şikayetine neden olan zamanında teslimat problemine köklü bir çözüm getirmek üzere geçtiğimiz yıl Boyner Express hizmetini başlatmıştık. Burada kazandığımız güven ve tecrübe ile bu hizmetimizi şimdi Türkiye’de geniş ve güçlü bir teslimat ağına dönüştürmeye hazırlanıyoruz. Bizi çok heyecanlandıran, kod adı Boyner Now olan bu projemizle mağazalarımızdaki yüzlerce markayı 1 saat gibi bir süre içinde müşterilerimize ulaştıracağız. Bunun işimizi, sektörümüzü yeniden tanımlayacak, piyasaya büyük hareket getirecek bir adım olacağını düşünüyoruz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir