BiTaksi, Yolcu Güvenliğini Sağlamak İçin Uygulamasında Değişiklikler Yaptı

Geçen ay BiTaksi üzerinden taksi çağıran kullanıcıların taksici tarafından darp edilmesi olayı büyük yankı uyandırmıştı. Bu olayın ardından BiTaksi ise bir açıklama yayınlayarak olaydan yaşadıkları üzüntüyü dile getirmiş ve bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerini alacaklarını belirtmişti. https://www.youtube.com/watch?v=oTbX5XYJRwk BiTaksi’nin yaptığı bu açıklama doğrultusunda BiTaksi uygulamasında birtakım düzenlemeler yapıldı. Yeni gelen güncellemeyle birlikte BiTaksi uygulamasına gelen yenilikler şu şekilde:
  • “Sürücüyle Bir Daha Eşleştirme” butonu eklendi. Yolcu bu seçeneğe tıkladığında, süresiz olarak bir daha bu sürücüyle eşleşmeyecek. Ayrıca yolcu bu seçeneğe tıklamasa bile, sürücüye 1 ya da 2 yıldız vermesi durumunda bu sürücüyle 1 yıl boyunca eşleşmeyecek.
  • BiTaksi sürücüsü olarak sistemde kalmak için gereken yıldız ortalaması (5 üzerinden) 4’ten 4,5’e çıkarıldı.
  • Yolculuk sonuna “Müşteri Hizmetleri Beni Arasın” seçeneği eklendi.
  • 1 ve 2 yıldız verilen yorumlar artık sürücüler tarafından görüntülenemeyecek.
Bu ayın başında, yazarlarımızdan Zümrüt Tanrıöven’in geçtiğimiz ay yaşanan bu üzücü olayla ilgili yazdığı “BiTaksi’nin Kriz Yönetimi Gerçekten Doğru Muydu?” başlıklı bir yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Bu yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir