Baymak CEO'su Ender Çolak Marketing Meetup 2020'de!

Marketing Meetup’ın yedincisinin Fast Forward teması ile 21 Nisan 2020’de Uniq İstanbul’da gerçekleşeceğini sizlerle paylaşmıştık.

Marketing Meetup’ta Yaratıcılık Uzmanı Dave BirssMey|Diageo Turkey’in Genel Müdürü Levent Kömür ve Müzikal müşteri deneyimi konusunda danışmanlık veren Rockstar CX’in kurucusu James Dodkins, 140Journos’un kurucularından Engin Önder‘in ve UiPath’de 30 ülkeden sorumlu, Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen'in konuşmacı olarak sahne alacağını duyurmuştuk. Marketing Meetup sahnelerinde yer alacak yeni isim; Baymak CEO'su Ender Çolak!

Ender Çolak Kimdir?

1989 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda başlayan iş hayatında genç yaşta farklı kademelerde önemli sorumluluklar üstlendi. SPK’da halka arz, şirket birleşme ve satın alma, bireysel emeklilik fonları ve mortgage gibi konularda AB uyum süreçlerini yönetti.  Ayrıca, OECD ve AB kurum ve komitelerinde danışma ve kurul üyelikleri ile sektörü temsil etti.

ABD’deki Thunderbird School of Global Management’ta yaptığı MBA sayesinde uluslararası deneyimlerini o dönemde gerçekleştirdiği küresel projelerle geliştirme fırsatı buldu.

Kariyerinin bir sonraki adımında enerji sektöründe yaklaşık cirosu 150 milyon dolar olan Anel Grup’ta Finansman ve Yenilenebilir Enerjiden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Baymak’ın CEO’su olduğunda şirketin Avrupa’daki üç büyük ısıtma firmasından biri olan ve yaklaşık 2 milyar dolar ciroya sahip BDR Thermea tarafından satın alma sürecini yönetti ve daha sonra Baymak’ın uluslararası standartlara göre yönetilen tamamen insan ve kalite odaklı bir şirkete dönüşüm sürecini yürüttü. Geçtiğimiz sene 50.yaşına giren Baymak’ın yeni dünya düzeninde kendi alanında ‘fark yaratan şirketler’ arasında yer alması için değişim dönüşüm sürecine liderlik etmeye devam ediyor. Baymak’ın, son altı yıldır üst üste ısıtma ve soğutma sektöründeki pazar payı artarken müşteri memnuniyeti ve müşteri deneyimini de odak nokta olmaya devam ediyor. Baymak’ta bir yandan kombi kazan üretirken bir yandan da müşterilerin memnuniyetini, kadın erkek fırsat eşitliğini, gençlerin beklentilerini ve değişen dünya düzeninde yapay zeka ve sosyal zekanın nasıl bir dengede yönetilmesi gerektiğini, sürdürülebilirliği, hızla çoğalan yaşlı nüfusun yeni döneme etkisi ön planda tutuluyor. Çolak yeni dönemde ekip arkadaşlarımla birlikte bunlarla ilgili bambaşka projeler yapmayı hedefliyor.

Ender Çolak’ı ve birbirinden değerli daha pek çok konuşmacıyı canlı olarak dinlemek istiyorsanız sizleri Marketing Meetup‘a bekliyoruz. Halihazırdaki erken bilet fırsatlarından yararlanmak için acele edin!

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir