Balenciaga'nın 1100 Dolarlık Alışveriş Poşeti

Fransız moda markası Balenciaga, birkaç ay önce 2145 dolarlık çantasını piyasa sürmüştü. Markanın bu yüksek fiyatlı çantası İsveçli mobilya üreticisi IKEA’nın 99 cent’ten sattığı Frakta isimli alışveriş poşetine çok benziyordu. IKEA da bunu bir fırsat bilerek insanların orijinal IKEA Frakta poşetini nasıl tanıyabileceklerine dair bir reklam yayınlamıştı ve bu reklam oldukça ses getirmişti. Hatta biz de bunun haberini sizlerle paylaşmıştık.

Lüks moda markası Balenciaga, şimdi ise çok daha ilginç bir işle karşımıza çıktı. Marka, yeni alışveriş poşetini satışa sundu. Ancak Balenciaga’dan beklenileceği üzere, bu poşet oldukça uçuk bir fiyata sahip. Bu alışveriş poşetinin satış fiyatı tam 1.100 dolar.

Markanın 2017 sonbahar-kış koleksiyonunun bir parçası olan bu alışveriş poşeti, tabii ki sıradan bir alışveriş poşeti değil. İtalya’da üretilen poşet, %100 dana derisinden yapılmış. Tutacakları ise napa derisinden yapılan poşetin çift fermuarı ve iç kısmında cepler bulunuyor. İşin daha ilginç yanı ise Balenciaga’nın alışveriş poşeti, satışa sunulduğu internet sitesinde tükendi.

İster deriden yapılmış olsun ister altın kaplamalı olsun, nihayetinde bu bir alışveriş poşeti. Ve alışveriş poşeti derken market alışverişi için kullanılabilecek bir alışveriş poşetinden bahsetmiyoruz, bir giyim mağazasından alışveriş yaptığınızda satın aldığınız ürünlerin koyulduğu tarzda bir alışveriş poşetinden bahsediyoruz. Tabii, bu yorumum poşetin görünümü için geçerli.

Varmak istediğim nokta, insanların böyle bir ürüne para vermekten çekinmemeleridir. Hiç şüphesiz bu durum, tüketim çılgınlığı ve insanların marka tutkusu hakkında ciddi bir örnek teşkil ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir