AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan: "Markalar kendini çizgilerle sınırlandırmamalı"

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan ile geride bıraktığımız yıla dair en iyi projelerini ve yeni dönemde tüketicilerin markalardan beklentisini konuştuk.

Günümüz dünyasında tüketiciler; markalardan yalnızca satın aldıkları ürün ve hizmetleri değil, büyük ve cesur somut girişimleri hayata geçirmesini bekliyor.

Dünya sorunlarıyla ilgili, duyarsız kalmayarak toplumsal faydaya odaklanan ve şeffaf bir şekilde paylaşan şirketlerin marka değerini artırdığı gerçeğinden söz edebiliriz. Bu bağlamda, AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan ile AXA Sigorta'nın geride bıraktığımız yıla dair en iyi projelerini ve yeni dönemde tüketicilerin markalardan beklentisini konuştuk.

"Toplumsal hayat ve gezegen için değer yaratan çalışmalarımızla dolu dolu geçirdiğimiz bir yıl oldu"

2021 hem yenilikçi ürünlerimizle hem de toplumsal hayat ve gezegen için değer yaratan çalışmalarımızla dolu dolu geçirdiğimiz bir yıl oldu. İkinci yılına giren "Dünya için Hareket Et" projemizle hem kendi sağlıkları hem de gezegenin sağlığı için insanları daha fazla harekete geçirecek çalışmalarımıza devam ettik. Birbiriyle ilişkisiz gibi görünen bu iki konuyu birbirine bağlaması açısından bu projenin bir ilk olduğunu söyleyebiliriz.

Hem sigortacılığa hem de iyi yaşama odaklanan mobil uygulamamızın içine eklediğimiz ve hareketlerimize karşılık gelen karbon ayak izi tasarrufunu hesaplayan AXAFit mobil uygulamamız da bu anlamda fark yaratan bir adım oldu. Proje kapsamında çok olumlu dönüşler aldık. Acentelerimiz, müşterilerimiz, iş ortaklarımız… Pek çok paydaşımızdan kendilerine farklı bir bakış açısı kazandırdığına dair güzel yorumlar aldık.

"İşimizi geleneksel sigortacılık anlayışının ötesinde görüyoruz"

Misfit olmak bir marka için kendini içine yerleştirildiğin çizgilerle sınırlandırmamak, sınırları zorlamak ve senden beklenenden çok daha fazlasıyla beklenmedik şekilde insanların karşısına çıkmak demek. AXA olarak biz de marka amacımızı “insanlığın gelişimi için insanlar için değerli olanı korumak” olarak tanımlıyoruz. Bu aslında sigortacılığın ötesinde bir misyonumuz olduğunu anlatıyor. Biz işimizi “geleneksel sigortacılık” anlayışının ötesinde görüyoruz; işimiz sadece hasar anında zarar tazmini yapmak değil. İnsanlığın ilerlemesi için gereken toplumsal ve çevresel tüm faktörlerde önemli bir sorumluluğumuz var. Keza tüketicilerimizin de beklentisi bu yönde.

Edelman’ın Güven Barometresi araştırmasına göre bugün her 10 tüketiciden 8’i markaların bugün karşı karşıya olduğumuz sorunlara çözüm bulmasını bekliyor. Bunu yapan markalara bağlılığının artacağını, yapmayanları da hayatından çıkaracağını açıkça söylüyor. Bu küresel bir rakam olsa da Türkiye’de durum çok farklı değil. Tüketici güvenini sarsan markayı cezalandırmaktan çekinmiyor.

AXA Sigorta olarak “Değer Ortaklığı” çatısı altına topladığımız bütün işler çevre tarafında Dünya için Hareket Et ve Dünya Dostu Sigortacılık, toplumsal hayatın desteklenmesi tarafında spor alanında verdiğimiz sayısız destek ve buna ek olarak insan sağlığı için ortaya koyduğumuz AXA Doktor Danışma Hattı, AXA Bağımsız Yaşam Hattı, AXA Online İkinci Tıbbi Görüş, AXAFit gibi inovatif ürün ve hizmetler, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlayan parametrik sigorta gibi ürünlerimiz, küresel çapta çok sıkı bir şekilde takip ettiğimiz ve sigorta sektöründe gerçek anlamda fark yaratan İklim Stratejimiz bizi de sektörümüzün “misfit”leri arasına alıyor diyebiliriz.    

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir