Apple, Orta Bütçeli Smartphone Pazarına Göz Dikiyor

Apple, orta bütçeli smartphone pazarına göz dikiyor. Nasıl derseniz, mart ayında yepyeni ve daha ucuz bir iPhone’u piyasaya sürecek.

Sektördeki duyumlar Apple’ın çıkaracağı yeni akıllı telefonun 4.7 inç, tasarımının iPhone 8 kıvamında iPhone SE modeli olacağı yönünde. Bu yazımızda iPhone’nun bahar aylarında tüketiciyle buluşacak bu orta bütçeli telefonu hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşacağız.

Biraz geriye gidersek, Apple’ın 2016 yılında düzenlemiş olduğu bir etkinlikte 4 inç büyüklüğünde bir iPhone SE modeli tanıtmıştı.

iPhone SE’nin çıkış amacı daha uygun fiyatlı bir iPhone’u Çin’li tüketicilerle buluşturup, oradaki pazar payını attırmaktı. Çıktığı dönemde Çin pazarında büyük ilgi görse de sonradan iPhone SE modeli ile ilgili bir gelişme olmadı. 2019 yılının son çeyreğinde teknolojik gelişmeleri yorumlayan analist Ming-Chi Kuo; iPhone SE‘nin yeni modeli 2020 yılında tanıtılacağını duyurdu.

Yeni nesil orta bütçeli iPhone SE’de ne gibi yenilikler olacak diye merak ediyor olabilirsiniz. Gelen duyumlar, iPhone SE’de büyük çaplı yenilikler yapılmayacağı yönünde. Ekran büyüklüğü yine 4.7 inç, ekran da LCD. Touch ID yani güvenlik amacıyla geliştirilen parmak izi okuyucusunu ekrana bile entegre etmeyebilir. Ayrıca, yeni nesil iPhone SE’de ana ekran tuşu yer alabilir. Ana ekran tuşu mu? Yeni nesil iPhone SE’de bile mi? Evet araştırınca biz de şaşırdık. Umarız Apple, ana ekran tuşuna yer vermez ve yeni modelde tasarım açısından iPhone X’deki gibi daha modern bir tasarımı benimser.

Yeni nesil iPhone SE’nin 3GB RAM’i olması bekleniyor. Ayrıca, 64GB ve 128GB depolama seçenekleri sunarak piyasaya çıkması beklenen yeni nesil iPhone SE gri, gümüş ve kırmızı seçenekleri ile karşımıza çıkabilir.

Yeni iPhone SE modeli ile uygun fiyatlı modellerine bir yenisini ekleyecek olan iPhone, piyasaya 399 dolarlık bir fiyat etiketiyle çıkmayı planladığı konuşuluyor. ABD merkezli sektöre yön veren teknoloji şirketi Apple, çıkaracağı uygun maliyetli yeni iPhone SE modeliyle gelişmekte olan piyasalardaki akıllı telefon üreticilerine karşılık vermek istiyor. Bu üreticiler bildiğiniz gibi daha çok Çin’de bulunuyor. Konunun biraz daha derinine inersek Amerika ve Çin arasındaki rekabetin teknolojik ürünler pazar payında da olduğunu görebiliyoruz. Olay şu, sadece en son teknoloji ürünü üretip öncü olmak değil aynı zamanda markanın her bütçeye uygun modelinin kullanıcıların cebine girmesini saplayacak stratejileri geliştirebilmek. Umarız bu telefon 399 dolardan fazla bir etiket fiyatla tüketicilerin karşısına çıkıp hayal kırıklığı yaratmaz.

Baharda piyasa sürüleceği tarih duyurulacak. Düşük maliyetli yeni iPhone SE modeli piyasaya sürüldüğünde size daha çok bilgi verebileceğiz.

Bakalım Apple, Oppo ve Vivo gibi Çin merkezli rakipleri yüzünden kaybettiği orta düzeyli akıllı telefon pazarında payını artırabilecek mi?

Bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: Mashable

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir