Apple Fiyatlarını Düşüreceğinin Mesajını Verdi

Apple CEO'su Tim Cook, düşen satışları canlandırmak için bazı pazarlarda iPhone fiyatlarını düşürebilecekleri mesajı verdi.

2018'in sonuna doğru Apple'ın CEO'su Tim Cook gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik sıkıntılardan dolayı hedefin tutmasını beklemediğini ifade etmişti. Sorunlu pazarların “Türkiye, Hindistan, Rusya ve Brezilya” olduğunu belirtmişti.

Şirketin 29 Aralık'a kadar olan son 3 aylık dönemi kapsayan bilançosuna göre iPhone satışlarından elde edilen kâr yüzde 15 düştü. Apple bu durumun telefonların fiyatlarının yüksek olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyor zira Tim Cook müşterilerin fiyatları yüksek bulduklarını farkında olduklarını açıklamıştı.

Piyasa analiz şirketi Canalys'in raporuna göre, 2018'de küresel bazda akllı telefon satışları yüzde 5 azaldı. Ancak Apple hisselerinin değeri Ekim'den bu yana üçte bir oranında düştü. Yatırımcıların, iPhone'lara ilginin zayıflamaya başlamasında endişe ettiği belirtiliyor.

Apple'da ters giden bir şeyler olduğu ve bu şeylerin ne olduğu bir süredir tartışılıyordu. Ancak belki de konunun daha derinine daha eskiye gitmek gerekiyordur. Apple'ın Steve Jobs'un mirasına yeterince iyi sahip çıkamadığı görüşleri çok yaygın. Ama aynı zamanda tüm bu ekonomik olumsuzluklara rağmen Apple 12. kez üst üste dünyanın en beğenilen şirketi seçildi.

Siz Apple'ın son durumunu, telefonların fiyatlarını nasıl buluyorsunuz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir