Andrew Garrihy, Marketing Meetup 2020'de Neler Anlattı?

Bu yıl Fast Forward temasıyla online olarak gerçekleşen Marketing Meetup, Huawei Tüketici İş Grubu Küresel CBO'su Andrew Garrihy'yi ağırladı. Andrew Garrihy, marka hikayelerini milyonlara anlatmak için teknolojiyi ve yaratıcılığı nasıl kullandıklarından bahsetti.

Yenilikçi pazarlama oluşturmaya yardımcı olacak teknolojileri benimsememiz gerektiğinden bahseden Andrew, uzun vadeli ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayan pazarlamanın önemini ifade etti."Yaptığınız her şeyde, markanız için kesinlikle özgün olmalısınız," diyen Andrew, dijital sosyal medyanın ve influencerların çağında bunun son derece kritik olduğundan söz etti ve "Markanızı tüketicilere her tanıttığınızda kesinlikle net olması gereken ilk şey, kim olduğunuz ve neyi temsil ettiğinizdir," dedi.

"Yenilikçi bir teknoloji şirketi olarak, bir pazarlama faaliyetinde teknoloji yoksa, onu değerli bir faaliyet olarak görmüyoruz." diyen Andrew, Huawei'in misyonunun "herkesin yenilikçi teknolojilere erişebileceği, tamamen bağlantılı ve akıllı bir dünya yaratmak" olduğunu dile getirdi.

https://pazarlamasyon.com/migros-crm-direktoru-kina-demirel-marketing-meetup-2020de-neler-anlatti/

Andrew, her zaman stratejilerinin bir parçası olan 3 temel unsura odaklandıklarını açıkladı: İnsanlık, yaratıcılık ve teknoloji. "Üçünü bir araya getirdiğimizde imkansızı mümkün kılabiliyoruz," diyen Andrew, "İnsanlık her şeyden önce gelir. Yaratıcılık daha sonra gelir, insan sorunlarını çözmenin anahtarıdır. Son olarak ister donanım ister yazılım olsun, teknolojinin yaratıcı fikirleri nasıl hayata geçirebileceğine bakıyoruz," dedi.

Andrew Garrihy, Franz Schubert'in 200 yıl önce yarım bıraktığı 8. senfonisini, insan yaratıcılığını ve yapay zekayı birleştirerek, Emmy ödüllü besteci Lucas Cantor ortaklığıyla 6 ayda tamamladıkları projeden bahsetti. Ayrıca lider moda tasarımcısı Anna Yang ile yaptıkları ortak projeden, yapay zeka ile oluşturulan giysi koleksiyonu Fashion Flair'den söz etti. Andrew, işitme engelli çocukların okumayı öğrenmesine yardımcı olmak için yapay zeka ile geliştirilen ve yazılı metinleri işaret diline çeviren Huawei uygulaması StorySign'a da değindi.

"Huawei'de, benzersiz bir marka kimliği oluşturmak için teknolojimizi ve 'mümkün kıl' ruhumuzu kullandık," diyen Andrew, "Teknoloji yoksa hikaye yok," diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir