Amazon Geri Dönüştürülemeyen Yeni Ambalajları Nedeniyle Çevrecilerden Tepki Topladı

Dünyanın pek çok farklı yerinde plastik kullanımını azaltmak adına çeşitli önlemler alınırken, dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından birisi olan Amazon bu konuda geriye doğru bir adım atarak, İngiltere'de karton kutuların yerine plastik bir paketleme sistemine geçmişti. Bu hareket elbette çevrecilerden epey tepki topladı.

https://pazarlamasyon.com/mc-donaldsda-kullanilan-ambalajlar-2025e-kadar-geri-donusturulebilir-olacak/

İngiltere'de teslimat kamyonlarında çok yer kapladığı gerekçesi ile tek seferde daha fazla ürünü taşımak için plastik bir ambalajlamaya geçen Amazon, bu şekilde hem yer tasarrufu hem de mali açıdan tasarruf yapmış oldu. Ancak şirket kullanıcılarından konu ile ilgili çok fazla olumsuz geri bildirim ve şikayet aldı.

Glasgow'dan bir Amazon müşterisi olan Adrian Fletcher şirkete konu hakkında şikayette bulunurken aynı zamanda basına Amazon'un bu hareketini geriye doğru bir adım olduğuna dair açıklamada bulundu ve markaya epey sitem etti.

Washington Post, şubat ayında Amazon'un yeni paketleri geri dönüşüm kutularına yanlış yerleştirildiği için ABD geri dönüşüm merkezlerinin tıkandığını bildirmişti. Bunun üzerine Amazon, malzemenin nasıl dönüştürülebileceği ile ilgili ayrıntılı bilgi veren 'Second Chance' isminde bir site açmıştı.

Şirketin tüm bu eleştirilere cevap olacak son hamlesi ise sürdürülebilir uygulamaları benimseyerek çevreyi korumak adına söz vermek oldu. Sözleşmeyi bizzat Amazon'un kurucusu Jeff Bezos imzaladı.

Müşterilerinden aldıkları geri bildirimleri önemsediğini bildiren Amazon: "Ambalaj tasarımını sürekli olarak iyileştirmek ve müşterileri memnun eden, atıkları elimine eden ve ürünlerin müşterilerimiz için sağlam ve hasarsız ulaşmasını sağlayan yeni, sürdürülebilir ambalajlar sunmak için dünya çapındaki üreticilerle çalışıyoruz." dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir