Adidas, Reebok'u 2.5 milyar dolara sattı

Adidas, işlerinin giderek kötüleştiği gerekçesiyle Reebok'un satışı için 2.5 milyar dolar karşılığında Authentic Brands Group ile anlaşmaya vardı.

Şirket, Nike ile rekabet edebilmek için 2006 yılında 3,8 milyar dolara satın aldığı Reebok'ı resmen sattığını duyurdu. Reebok'ın resmi olarak satılmasıyla ilgili yapılan açıklamaya göre, satış işleminin 2022'nin ilk çeyreğinde tamamlanmış olacağı ifade edildi.

10 yıldır Reebok'ın satışlarını canlandırmaya çalışan Adidas, Reebok'ı satma niyetini Şubat ayında açıklamıştı. Adidas, bu satış hamlesinin sebebi olarak, küresel spor giyim pazarında kendi markasını güçlendirmeye yönelik çabalarını yoğunlaştırmak içim Reebok'u satmak istediğini söyledi.

Reebok'ın yeni sahibi olan Authentic Brands Group, son yıllarda Brooks Brothers, Aéropostale ve Forever 21 gibi iflas etmiş markaları da çatısı altında toplamış ve geçtiğimiz ay halka arz başvurusunda bulunmuştu.

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir