Adidas, Nike'ın Irkçılığa Karşı Attığı Tweet'i Retweet'ledi

Amerika'da yaşanan polis şiddeti ve ırkçılığa karşı protestolardan ve Twitter'ın logosunu siyaha çevirerek bu protestolara destek verdiğinden bahsetmiştik.

Protestolara destek ve ırkçılığa karşı dayanışma giderek büyüyor. Geçtiğimiz yıllarda ırkçılığa karşı yaptığı protesto nedeniyle spor dünyasından uzaklaştırılan Colin Kaepernick ile iş birliği yapan Nike, yine ırkçılığa karşı duruşunu bozmadı ve protestolara destek verdi.

Nike'ın ezeli rakibi diyebileceğimiz Adidas ise bir dayanışma örneği göstererek Nike'ın ırkçılığa karşı attığı tweet'i retweet'ledi.

Nike'ın "Hepimiz değişimin bir parçası olalım' mesajıyla paylaştığı, ırkçılığa karşı protestoları destekledi bir tweet atmıştı. Adidas ise bu tweet'i alıntılayarak; "Ancak birlikte ileri gidebiliriz. Ancak birlikte değiştirebiliriz." dedi.

https://twitter.com/adidas/status/1266594990559379457?s=20

Nike ayrıca paylaştığı metinlerde meşhur sloganı 'Just Do It'i (Sadece yap) 'For Once, Don't Do It' (Bir kerelik Yapma) olarak kullandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir