2.7 Milyon Amerikalı Netflix'ten DVD Kiralamaya Devam Ediyor

Netflix şu an tüm dünyada online bir platform olarak bilinse de aslında 1997 yılında dvd kiralama şirketi olarak kurulmuştu. İnternetin sonsuzluğunda bir filmi bulmak şu anda çok kolay olabilir ancak eskiden filmin dvd'sini almak veya kiralamak durumundaydınız.

Fakat CNN'in yayımladığı bir habere göre 2.7 milyon Amerikalı bu hizmeti hala kullanıyor yani Netflix'ten dvd kiralıyor. Peki bunun sebebi ne olabilir?

2018'deki bir endüstri raporuna göre; Netflix ABD'deki Netflix kullanıcıları tüm internet bandının %15'ini oluşuyor.

Netflix sözcüsü Annie Jung, Netflix'in kentlerdeki rahatlığı ve film çeşidinin fazlalığı nedeniyle çok tercih edildiğini söylüyor. Netflix'in online platformuna baktığımızda dizi çeşitliliği kadar geniş bir film yelpazesi göremiyoruz zira. Online platformda 6000 civarı film barındırırken Netflix dvd 100000 civarında film barındırıyor.

Genel olarak internette film arayabileceğimiz çok geniş bir platform telif hakları nedeniyle pek mümkün olmuyor. Örneğin hemen hemen her şarkıya ulaştığımız Spotify kadar geniş bir kütüphane kurmak da film platformları için mümkün değil. Dvd konusunda gerekli kıdeme ulaşan Netflix'in dvd kiralama operasyonu ise müşterilerine epey bir film yelpazesi sunabiliyor. Jung ayrıca her hafta yeni filmler ve şovlar ekledikleri derin bir katalogları olduğundan da bahsetti.

Kariyer
The Hammers Awards'22 Sector Hammers kategorisinin jüri başkanı Mustafa Kabakçı

The Hammers Awards 2022'de Sector Hammers kategorisinin jüri başkanı Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir