140journos’un Kurucusu Engin Önder Marketing Meetup'ta!

Marketing Meetup’ın yedincisinin Fast Forward teması ile 21 Nisan 2020’de Uniq İstanbul’da gerçekleşeceğini sizlerle paylaşmıştık.

Marketing Meetup’ın belli olan konuşmacıları; Yaratıcılık Uzmanı Dave Birss, Mey|Diageo Turkey’in Genel Müdürü Levent Kömür ve Müzikal müşteri deneyimi konusunda danışmanlık veren Rockstar CX’in kurucusu James Dodkins'i sizlerle paylaşmıştık. Marketing Meetup'ta konuşma yapacak yeni isim de Türkiye'de çığır açan 140Journos'un kurucularından birisi olan Engin Önder olcacak.

Engin Önder'i daha yakından tanımadan önce 140Journos hakkında çok kısa bilgi verelim. 140journos, “Türkiye’yi anlamak için” fotoğraf, video ve multimedya içerikler kullanarak haber değeri taşıyan içerikler yaratan bir yeni nesil medya topluluğu. İsmindeki '140', Twitter'ın tweet'lerdeki 140 karakter sınırını; 'journos' ise 'gazeteciler' sözcüğünün İngilizce karşılığını ifade ediyor.

2015 yılında TIME Magazine tarafından gelecek neslin liderleri arasında gösterilen Engin Önder Türkiye’de belgeselcilikte çığır açan 140 Journos’ın kurucularından.

Engin Önder; Hızlı, sansürsüz, bağımsız bir habercilik yapma amacıyla kurulan ve Türkiye’nin gerçeklerinden ve gündeminden bahseden sıra dışı belgeselleri ve haberleri ile kurulduğu günden itibaren oldukça ses getiren 140 Journos’ın yanı sıra Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün de kurucusu.

Önder; 2013 yılında Fransa Perpignan’da IŞİD’in ilk fotoğraflarının uluslararası medyaya satışını yönetti, 2014 yılında World Press Photo Multimedia Long Feature kategorisinde ekibiyle birincilik elde etti.

Engin Önder Tüm sosyal medya kanallarında toplam 1.5 milyon aboneye erişen 140 Journos’ın genel müdürlüğünü ve pazarlama iletişimini yapmayı sürdürüyor.

Engin Önder'i ve birbirinden değerli daha pek çok konuşmacıyı canlı olarak dinlemek istiyorsanız sizleri Marketing Meetup‘a bekliyoruz. Halihazırdaki erken bilet fırsatlarından yararlanmak için acele edin!

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir