Yılın en teknolojik markaları ödüllerine kavuştu!

Türkiye’nin en teknolojik markalarını ödüllendiren Tech Brands Türkiye'nin kazananları belli oldu.

Türkiye'nin en teknolojik markalarını belirlemek için yola çıkan Tech Brands Türkiye, bu yıl beşinci kez "Yılın En Teknolojikleri"ni ödüllendirdi... 22 Şubat'ta Wyndham Grand Istanbul Levent'te düzenlenen törende, 31 farklı kategoride öne çıkan markalar, "En Teknolojik Marka" olarak ödüllerine kavuştu.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Tech Brands Türkiye ve MarTech Awards ödül programları "Tech Day" kapsamında düzenlendi. Pazarlamasyon’un ev sahipliğini üstlendiği organizasyonda markalar; teknoloji, inovasyon, dijital ve pazarlama sektörünün liderleriyle bir araya geldi.  

Pazarlamasyon ve NielsenIQ Türkiye işbriliğiyle gerçekleştirilen araştırmada; 2023 yılının "en teknolojik markaları" Türkiye’yi temsil eden 12 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Adana, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum, Malatya, Gaziantep), 15-64 yaş arası, ABC1C2 SES grubundan, 906 kişi ile 9 dakikalık online (CAWI) anketler gerçekleştirilerek belirlenirken markaların bu başarıya ulaşmasında katkısı bulunan ajanslar da "Yılın Teknolojiye Değer Katan PR Ajansı" ve "Yılın Teknolojiye Değer Katan Medya Ajansı" kategorilerinde ödüllendirildi. Yılın Teknolojiye Değer Katan PR Ajansı Ünite Edelman olurken Yılın Teknolojiye Değer Katan Medya Ajansı ise Mindshare Türkiye oldu.

Tech Brands Türkiye hakkında görüşlerini paylaşan Pazarlamasyon Kurucu ve CEO'su Necip Murat "Güçlü bir gelecek inşa etmek için, teknoloji ve yenilik bizi her zaman hedefe ulaştıran yol oldu. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz Tech Brands Türkiye ödül töreninde, ülkemizin en teknolojik markalarını ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz. Geleceği şekillendiren bu markaların başarısı, sadece bugünü değil, yarını da aydınlatıyor. Hep birlikte, teknolojinin gücüyle daha ileriye ve daha yükseğe doğru yol almaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

NielsenIQ Türkiye Genel Müdürü Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika E-ticaret Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan ise Tech Brands Türkiye hakkında görüşlerini şu sözlerle aktardı: "Teknolojinin hızla ilerlediği, dijital dönüşümün günlük yaşamımızı derinden etkilediği bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle, bu markaların başarılarına ve yeniliklerine bir kez daha odaklanmak, önemli bir adım. Teknoloji artık sadece bir sektörü değil, hayatımızın her alanını şekillendiriyor. İş dünyasından eğitime, sağlıktan iletişime kadar her alanda teknolojinin izleri var. Türkiye olarak bizler de bu değişime ayak uydurmak, hatta öncülük etmek için çaba sarf ediyoruz. Tech Brands, dijital ve teknolojik dönüşümü önceliklendiren markaların öne çıkmasında önemli bir girişime imza atıyor. Biz de NielsenIQ olarak, 5 yıldır Türkiye’nin en teknolojik markalarının belirlenmesinde destek oluyoruz."

Tech Brands Türkiye 2024 kazananları ise şöyle:

KategoriMarka 
Türkiye'nin En Teknolojik MarkasıArçelik
Akaryakıt & EnerjiShell 
Araç KiralamaAvis
Bebek Bakım Ürünleriebebek
Beyaz EşyaArçelik
BilgisayarCasper
Bireysel Emeklilik Sistemi Anadolu Hayat Emeklilik
Erkek GiyimKiğılı
Ev TekstiliKaraca Home
Ev Temizlik MalzemeleriDomestos
Hızlı Servis Restoranı | HamburgerBurger King
Hızlı Servis Restoranı | PizzaDomino's
İç GiyimPenti
İnternet Servis SağlayıcısıTürk Telekom
Kargo (Yurtiçi/Yurtdışı)Yurtiçi Kargo
Kişisel Bakım/Kozmetik Zincir MağazasıGratis
KlimaArçelik 
KombiBaymak
Market Ürünleri Online/Mobil SiparişMigros
MotosikletHonda
Online Alışveriş | İlansahibinden.com
Online Alışveriş | ModaTrendyol
Otomobil Üreticisi | BinekFord
Otomotiv Üreticisi | TicariFord
SigortaAllianz
Teknoloji MarketiTeknosa 
TelekomünikasyonTürk Telekom
Tur Operatörü
Etstur
Yatak
Yataş
Yemek Online/Mobil Sipariş
Yemeksepeti
Zincir Market
Migros
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir