Yapay zeka ChatGPT tarafından yazılan reklam kampanyası!

Ünlü oyuncu Ryan Reynolds, ChatGPT'ye reklam kampanyası metni yazdırdı ve sonucu sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Geçen yıl, Heinz tarafından kullanılan DALL-E yapay zekâ uygulamasının ardından, bu sefer ChatGPT adlı başka bir yapay zekâ aracı reklam alanına boy gösterdi. Ryan Reynolds, 2018'de Maximum Effort ajansının kurarak reklam sektörüne adım atmıştı ve geçtiğimiz gün sosyal medya hesabında, ortağı olduğu Mint Mobile için ChatGPT tarafından kaleme alınan bir reklam kampanyası senaryosunu okuduğu bir video paylaştı. Reynolds'e göre, yapay zekâ tarafından oluşturulan reklam fikri ürkütücü olsa da insanlar üzerinde oldukça etkileyici.

Yapay zekâ yazdı, Ryan Reynolds seslendirdi!

İnsan benzeri metinler üretmek için derin öğrenmeyi kullanan dil modeli GPT-3.5'e dayalı bir sohbet robotu olan ChatGPT, GPT isimli metin üreten yapay zekâ ailesinin son üyesi. Yazılı komutlarımızı görselleştiren Dall-E’nin geliştirici şirketi OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekâ, sahip olduğu bilgi veri tabanı sayesinde, kendisine yöneltilen birçok soruyu oldukça doğal bir şekilde yanıtlayabiliyor, verdiğiniz direktifler doğrultusunda metin oluşturabiliyor ve kod yazabiliyor. Bu özellikler göz önüne alındığında, ChatGPT'nin yaratıcı sektörde nasıl bir rol alacağı merak konusu. Ünlü oyuncu Ryan Reynolds'da bu meraka sahip olsa gerek, yapay zekânın nasıl bir reklam kampanyası hazırlayacağını görmek istedi ve verdiği direktifler yoluyla ortaya çıkan sonucu sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Ryan Reynolds, ortağı olduğu Mint Mobile için ChatGPT tarafından bir reklam kampanyası metni yazılmasını istedi ve bunun için yapay zekâya belli direktifler verdi. Bu direktifler arasında, senaryonun içinde birer espri ve küfür kullanması ve hedef kitlesine Mint’in tatil promosyonunun devam ettiğini bildirmesi yer alıyordu. Verilerilen direktifler sonucunda ChatGPT kampanya metnini Ryan Reynolds'ın ağızından kaleme aldı. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir