Yapay zekâdan Heinz çizimleri

Heinz yeni kampanyasında, yapay zekâ tarafından çizilen ketçap çizimlerine yer verdi.

Yarıtıcı kampanyalarıyla rakiplerinden ayrışan Heinz, geçtiğimiz yıllarda dünyanın farklı bölgelerinde bulunan insanlardan ketçap çizmelerini istemiş, çizilen resimleri de afiş olarak farklı yerlerde sergilemişti. Bu sayede ketçap denilince akla gelen ilk marka olduğunu kanıtlayan Heinz, bu fikri bir de yapay zekâ üzerinde test etti.

Bu kez ketçap denilince yapay zekânın zihninde beliren ilk markanın hangisi olduğunu merak eden Heinz, sorunun cevabını öğrenmek için bir yol buldu ve çıkan sonuçları kampanyalaştırdı. Yapay zekâya iletilen kelimeleri sanat eserine dönüştüren DALL·E 2'ya ketçap kelimesini ileterek bir çizim yapmasını istedi. Sonuç ise tam da Heinz'in beklediği gibi oldu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heinz (@heinz)'in paylaştığı bir gönderi

Heinz işe biraz zorluk katarak yapay zekâ DALL·E 2'ya; Rönesans, sokak sanatı, domates gibi kelimeler iletti. Yapay zekâ ise bu kelimeleri birbirleriyle harmanlayarak Heinz'in istediği sonucu verdi. Sonuçtan memnun kalan Heinz ise çizimleri afiş olarak şehrin farklı bölgelerinde sergiledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir