WhatsApp, merakla beklenen özelliği kullanıma sundu

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, merakla beklenen emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp'ın grup yöneticilerini ilgilendirecek yeni bir özelliği test ettiğini bildirmiştik. Oldukça sık bir şekilde güncellenen ve kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlayan dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, uzun süredir üzerinde çalıştığı mesajlara emoji ile tepki verme özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar artık mesajlara WhatsApp tarafından belirlenen altı emoji ile tepki verebilecekler.

WhatsApp-merakla-beklenen-ozelligi-kullanima-sundu

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz gün, Instagram'dan oldukça aşina olduğumuz özelliğin kullanıma sunulduğunu açıkladı. Resmi Facebook hesabı üzerinden paylaştığı gönderide Zuckerberg, "Whatsapp’ta mesajlara emoji ile tepki vermenizi sağlayacak ‘Tepkiler’ bugün kullanıma sunuluyor" ifadelerini kullandı. 'Tepkiler' adlı özellik ile WatsApp, kullanıcıların mesajlaşma deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. İleride emoji çeşitliliğinin artacağı düşünülen özellikte, kullanıcılar şu an için yalnızca altı adet emoji kullanarak tepki verebilecekler.

WhatsApp-merakla-beklenen-ozelligi-kullanima-sundu-1

Yaptığı açıklamada özellik hakkında birkaç önemli noktaya da değine WhatsApp, mesajlara yalnızca bir adet tepki verilebileceğinin, kaybolan mesajlara verilen tepkilerin de kayolacağının ve tepkileri ve sayılarını gizlemenin mümkün olmayacağının altını çizdi. Kullanıma sunulmasına karşın henüz her kullanıcıya ulaşmamış olan özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif olacağını söyleyebiliriz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir