WhatsApp grup yöneticilerini ilgilendirecek yeni özellik

Henüz test aşamasında olan özellikle birlikte WhatsApp grup yöneticileri, gruba atılan mesajlar hakkında daha fazla söz sahibi olabilecekler.

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, grup yöneticilerini ilgilendirecek yeni bir özelliği test etmeye başladı. Normal kullanıcılardan farklı olarak yönetici oldukları gruba kişi ekleme ve çıkarma gibi özelliklere sahip olan grup yöneticileri, test aşamasında olan yeni özellik ile istenmeyen konuşmaların önüne geçebilecekler. 

Artık grup yöneticileri daha fazla kontrol sahibi

whatsapp-grup-yoneticilerini-ilgilendirecek-yeni-ozellik-2

Bildiğiniz üzere, uzun zaman önce WhatsApp'a eklenen 'Herkesten Sil' özelliği ile kullanıcılar, yanlışlıkla paylaştıkları ya da paylaştıktan sonra vazgeçtikleri mesajları karşı tarafın görmesini engelleyebiliyorlardı. ABetaInfo’nun şu andaki sürümüne göre ise bu özellik artık grup yöneticileri tarafından, katılımcıların mesajları üzerinde kontrolü sağlayabilmeleri için kullanılabilecek. Böylelikle yöneticiler, grup içindeki düzeni sağlamada daha fazla kontrol sahibi olurken yanlış anlaşılmaların önüne geçebilecekler. 

Grup yöneticilerinin sildikleri mesajlar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyeceği için tartışmaya neden olabilecek bir özellik gibi duruyor. Yöneticiler grup içindeki düzeni sağlayabilmeleri için bu özelliği belli sınırlar dahilinde kullanmalı. Diğer yandan hangi mesajları kullanıcıların kendilerinin sildiği ve hangi mesajların yöneticiler tarafından silindiğinin ise bir şekilde belli olacağı düşünülüyor. Şu anda test aşamasında olan özellikle ilgili ayrıntılar hakkında henüz şirket tarafından yapılan resmi bir açıklama mevcut değil.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir