Warner Bros 2023'te 100. Yılına Özel Olarak Logosunu Değiştiriyor

Dijitalleşme hızımız arttıkça markaların da bu hızı yakalamaları hatta bir adım önünde olmaları gerekiyor. Kimliklerini, logolarını ve kendini tanıttıkları tüm değerleri dijitale entegre etmeleri gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde bununla alakalı olarak Burger King logosunda bir değişikliğe gitmişti ve dijital kullanıma uygun bir logo kullanacaklarını duyurmuşlardı. Biz de sizlerle bu haberi paylaşmıştık.

Dünyanın önde gelen film yapım ve televizyon yayım şirketlerinden biri olan Warner Bros da logosunda değişikliğe gidiyor. Geçtiğimiz hafta Warner Bros'un CEO'su Ann Sarnoff konuyla alakalı bir açıklama yaptı ve yeni logoyu tanıttı.

ABD merkezli şirketin kuruluş yılı 1923 olarak biliniyor. 2023 yılı ise 100. seneleri olacağı için özel bir anlam taşıyor. Bu yüzden yıllardır kullandıkları logoyu değiştirip farklı bir logoyla karşımıza çıkmayı istiyorlar. Sadece logo değil aynı zamanda şirketin 2023 yılı için diğer yıllardan farklı bir vizyonu var.

Logonun tanıtımı yapılırken de Warner Bros'un çizgi filmlerde sık sık yer verdiği su kulesine benzeyen bir yer kullanıldı. Kaliforniya Burbank'te yer alan su kulesinde logoyu görmek hala mümkün.

https://twitter.com/thecartooncrave/status/1349749256383561729

Yapılan yorumlara baktığımızda ise insanlar yeni logoya pek alışmışa benzemiyor. Eski logosuna göre daha yalın gözüken logo aslında günümüz logolarıyla benzer özellikler taşıyor. Baktığımız zaman son yıllarda dijital kullanıma daha uygun minimalist logolarla daha çok karşılaşmaya başladık. Siz yeni logo hakkında ne düşünüyorsunuz?

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir