Wanda Digital, Artık Ogilvy İstanbul'un Bünyesinde

Ogilvy İstanbul, bir süredir “Yeni Dönem” adı altında devam eden dönüşüm sürecinde, müşterilerine bütünleşik ve daha zenginleşmiş bir marka deneyimi yaratmak için Wanda Digital'i bünyesine kattı.

Ogilvy İstanbul, Wanda Digital’in ajans bünyesine katılmasıyla, Ogilvy Global’in gelişmiş pazarlardaki en etkin yetkinlik alanlarından “Müşteri Etkileşimi ve Satış” (Customer Engagement and Commerce) hizmetini Türkiye’ye getirmeyi amaçlıyor. Markaların kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi inşa etmelerine destek sağlayan bu alan, yaratıcılıkla teknoloji ve verinin harmanlandığı, tüm kanallar üzerinden satış üzerinde ölçülebilir sonuçlara ulaşmak için birebir ilişkiler yaratmayı amaçlayan faaliyetleri içeriyor.

Ogilvy İstanbul, Twitter'dan yaptığı paylaşımla Wanda Digital'i bünyesine kattığını duyurdu.

https://twitter.com/OgilvyIstanbul/status/1151770324519837697

Yeni dönemde Ogilvy İstanbul'un iletişim çözüm ortağı olduğu markaların iş sonuçlarına ölçülebilir bir değer daha eklemek üzere Burçak Günsev, Müşteri Etkileşimi ve Satış yetkinlik alanını yönetecek. Burak Günsev ise “Teknoloji ve İnovasyondan Sorumlu Yönetici” olarak hem Ogilvy İstanbul’un hem de müşterilerinin en yeni trend ve teknolojik gelişmelerle uyumlu bir şekilde yenilenmesini sağlayacak.

Ogilvy Global’in bağlı olduğu WPP’nin Türkiye Ülke Başkanı Demet İkiler, WPP’nin yeni stratejisi doğrultusunda önceliklerinin sayıca daha az ancak verdiği hizmetler itibarıyla daha kapsayıcı ve daha güçlü yapılar kurmak olduğunu belirterek, “Üstelik bu hizmete müşterilerimiz tarafından kolayca erişilebiliyor olması lazım. Wanda’nın, Ogilvy İstanbul bünyesine katılması, WPP’nin yeni vizyonu doğrultusunda atılmış çok önemli bir lokal adım. Böylelikle ‘reklam – pazarlama – dijital’ üçlüsü birleştiriliyor. Bu birleşmeyle ajansların öncü yetenekleri daha etkili çözümler sunmak için sinerji yaratacak. Oluşacak sinerji, modern tüketiciye avantajlı fırsatlar yaratarak, markaların değerini artıracak.” dedi.

Ogilvy İstanbul CEO’su Emine Çubukçu ise dijitalleşmenin yükselmesiyle birlikte artan şeffaflığın markaların hedef kitlelerine daha fazla seçenek, daha fazla bilgi ve daha fazla güç verdiğini söyleyerek, müşteri çağı olarak tanımlanan bu dönemde markalar için hedef kitlesinin nabzını tutmak ve bu ritme göre çözümler üretmenin daha da önem kazandığını vurguladı. Çubukçu, “Bileşenleri her gün değişen bir ekosistemle karşı karşıyayız. Bizim de markaların hedef kitleleriyle her temas noktasında deneyimi zenginleştirecek bir iletişim yaklaşımıyla iş ortaklarımıza hizmet sunacağımız bir yapıya evrilmemiz ve bu yapıyı her geçen gün daha da güçlendirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir