Vemaker V04 kullanıcıları ile buluştu

Vemaker online toplantılarda daha özgür hissettirecek metaverse platformu V04’ü yayına aldı.

Vemaker, yayına başladığı ilk günden bugüne birlikte çalıştığı markaların kitlelerine daha yenilikçi, hatırlanabilir deneyimler yaşatmaları için yeni ve özgün yollar geliştirmeyi hedefliyor.

Vemaker, V03 versiyonunda yeni özellikler geliştirmiş ve kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Bunlardan ilki olan çizim tableti, uzaktaki ekiplerin ortak paylaşılan bir alanda birlikte etkileşim kurmasını sağlıyordu. Bu sayede ekipler beyaz bir tahta üzerinde beyin fırtınası yapabiliyor ve fikir paylaşımlarını daha verimli şekilde gerçekleştirebiliyordu.

Avatar Animasyon Sistemi, V03 ile geliştirilerek Vemaker kullanıcılarının kendilerine daha çok benzeyen avatarlar seçebilmesi ve bu sayede gerçeklik oranının artırılması sağlandı. Sanal ortam ile gerçek ortamı birbirine yakınlaştıracak yeni ifadeler eklenerek ifadeler ile kullanıcı duygularını sanal ortamda daha rahat ifade edebilme özgürlüğüne sahip oldu.

Gelişmiş Yönetim Paneli ile daha fazla kontrol edilebilir dünyalar yaratılarak sunumlarda yönetici özellikleri artırıldı. Bu sayede kullanıcılara, diledikleri şekilde yeni yerler oluşturabilme imkânı sunuldu. Aynı anda sahnede bulunan ve konuşan kişi sayısı artırılarak 128 kişiye çıkarıldı. Şirketler kutlamalarını sanal ortamda gerçekleştirebilme fırsatı buldu. Sahnede daha fazla kişinin yer alması ile sanal ortamda kalabalık etkinlikler planlandı. Böylece Vemaker, kalabalık sahnelere ev sahipliği yaptı.

Vemaker daha ileri bir fonksiyonu olan V04 ile Vemaker kullanıcıları artık kendi odasını açıp ekip arkadaşlarıyla birlikte rahatça çalışabilecek. "Kendi Odanı Aç" özelliği sayesinde ister özel ister açık şekilde çalışabilmek mümkün. Ayrıca odaya çağrılan misafirlerin kayıt olmaları gerekmeksizin link ile direkt giriş yapabilme  şansları da mevcut. Bu sayede Vemaker kullanıcıları kendi iç görüşmelerini daha özel bir şekilde yapabiliyor. V04 fonksiyonu ile artık Vemaker kullanıcıları daha özgür. Oda açabilme özelliğini, 16 kişiye kadar olan ekiplerde de rahatça kullanmak mümkün.

Vemaker'ın Metaverse dünyasını zenginleştirirken yeni geliştirilecek olan özellikler için de heyecanlı oldukları belirtildi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir