Ukrayna'ya 54 milyon dolarlık kripto bağışı!

Kripto topluluğu, Ukrayna'nın Rusya'ya karşı askeri çabalarını desteklemek amacıyla 54 milyon dolarlık kripto bağışı yaptı.

Geçtiğimiz gün, Volodymyr Zelensky'nin portrelerinden oluşan dünyanın ilk XLS uzantılı NFT Excel tablolarının Ukrayna için satışa sunulduğunu duyurmuştuk. Bu gelişme, NFT gibi Web3 teknolojilerinin sadece yatırım amaçlı değil sosyal projelerin gerçekleşmesinde önemli bir araç konumunda olduğunun güzel bir örneği. Yakın zaman önce ise Web3 teknolojilerinin sosyal projelerde önemli bir araç olduğunu gözler önüne serecek bir gelişme daha yaşandı.

Fedorov: "kripto topluluğuna teşekkürler"

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, paylaştığı bir tweet'de, kripto topluluğunun Rusya'ya karşı askeri çabalarını desteklemek amacıyla Aid For Ukraine aracılığıyla kripto fonlarına 54 milyon dolar bağış yaptığını duyurdu. Başbakan Yardımcısı Fedorov, Ukrayna hükümeti tarafından yönetilen bu girişime destek oldukları için kripto topluluğuna teşekkürlerini sundu. 

Fedorov paylaştığı tweet'de, "AidForUkraine tarafından toplanan 54 milyon dolar ile savunucularımıza askeri teçhizat, zırhlı kıyafetleri, ilaçlar ve hatta araçlar sağladık. Tam ölçekli istilanın başlangıcından bu yana destekleri için kripto topluluğuna teşekkürler!" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı'na göre, toplamda 54 milyon dolarlık bağış, 10.190 ETH (18,7 milyon dolar), 595 BTC (13,9 milyon dolar), 10,4 milyon dolar değerinde Tether (USDT) ve 2,2 milyon dolarlık USD Coin'den (USDC) oluşuyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir