Dünyanın ilk NFT Excel tabloları Ukrayna için satışa sunuldu

Volodymyr Zelensky'nin portrelerinden oluşan dünyanın ilk XLS uzantılı NFT Excel tabloları Ukrayna için satışa çıkartıldı.

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen NFT'ler sadece yatırım amaçlı değil, sosyal projelerin bir parçası olarak da kullanılabiliyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky'nin portlerinden oluşan dünyanın ilk Microsoft Excel tabanlı NFT sanat koleksiyonu pazar günü satışa çıktı. Koleksiyon, Microsoft Excel kullanıcıları için finansal planlama ve analiz platformları sunan Datarails tarafından oluşturuldu. Her biri 1 ETH'ye (yaklaşık 2 bin dolar) eşdeğer olan NFT'lerin satışından elde edilen tüm gelir, Ukrayna'nın içinde bulunduğu kötü durum için fon oluşturmak amaçlı kullanılacak. Toplam beş parçadan oluşan koleksiyon, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky'nin portrelerini ve çatışmadan bazı sahneleri içeriyor.

Dünyanın ilk XLS uzantılı NFT Excel tabloları!

Excel tablolarının NFT'lere dönüştürüldüğünü daha önce görmüştük ancak bu koleksiyonla birlikte, bir XLS dosyasının (Microsoft Excel dosya biçimi) token'laştırılıp bir blok zincirine yerleştirilmesi ilk kez karşımıza çıkıyor. 

nft-2

DataRails'in kurucu ortağı ve CEO'su Didi Gurfinkel konuyla ilgili, “Excel, finans sektöründeki herkesin fikir, yenilik ve finansal modeller yaratmak için kullandığı bir tuvaldir. Bu girişimde bu konsepti bir adım daha ileri götürdük. Excel, CryptoArt ve elektronik tablo meraklılarının sahip olması için türünün tek örneği olan bir deneyim üretmek için kelimenin tam anlamıyla bir palet olarak kullanıldı. Bu projenin, Ukrayna'nın içinde bulunduğu kötü durum için fon oluştururken Excel'in geniş tuvalini göstermeye yardımcı olacağını umuyoruz" açıklamasında bulundu.

1 ETH fiyatıyla satışa sunulan NFT'lerden toplamda 10 bin dolara yakın bir gelir sağlanması bekleniyor. Satışa sunulan koleksiyondan elde edilen gelirin tamamı ise, Ukrayna için kullanılmak üzere, dünya çapında sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmeye adanmış kar amacı gütmeyen Heart to Heart International vakfına bağışlanacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir