Twitter kurucusu Jack Dorsey'den ilk açıklama geldi

Elon Musk'ın Twitter'ı satın aldığının duyurulmasının ardından, Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey'den ilk açıklama geldi.

Dün akşam saatlerinde duyurulan Elon Musk ve Twitter yönetim kurulu üyelerinin 44 milyar dolara anlaşmaya vardığını sizlerle paylaşmıştık. Şirket CEO’su Parag Agrawal'ın yaptığı resmi açıklamayla anlaşma doğrulandı ve Musk resmen platformun sahibi oldu. 

Satın alımın gerçekleşmesinin ardından bazıları bunun Twitter'ın geleceği için iyi olacağını düşünürken bazıları ise Twitter'ın özel bir şirket olmasını yanlış olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz saatlerde ise Twitter'ın kurucusu ve eski CEO'su Jack Dorsey, resmi Twitter hesabından Musk'ı destekleyen açıklamalarda bulundu. Eski CEO, yaptığı açıklamada, Musk'ın güvendiği tek çözüm olduğunu söyledi. Ünlü müzik grubu Radiohead'in 'Everything In Its Right Place' adlı parçasıyla başlayan açıklamada Dorsey, "Benim için önemli olan fikir ve hizmettir ve ikisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım" dedi. 

Satın alımı desteklemeyen kişilerin sebeplerine de değinen Dorsey, "Prensip olarak, kimsenin Twitter'a sahip olması veya onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak şirket olma sorununu çözmek içinse Elon, güvendiğim tek çözüm. Bilincin ışığını genişletme görevine güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir