Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı.

SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk ve Twitter yönetim kurulunun, uzun süredir gündemde olan Twitter'ın satın alımı kapsamında görüşmelere başladığını sizlerle paylaşmıştık. Son gelişmeler ise Elon Musk'ın, sosyal medya devi Twitter'ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştığı yönünde. Twitter tarafından doğrulan anlaşma ile Musk artık Twitter'ın sahibi. Twitter tarafından yapılan açıklamada, şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı ve satın alım işleminin tamamlanmasının ardından Twitter'ın özel bir şirket haline geleceği bildirildi.

twitter-in-yeni-sahibi-elon-musk

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ı satın almasının ardından Musk, yaptığı basın açıklamasında, "İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” ifadelerini kullandı. Musk ayrıca, "Twitter'ı yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum" dedi. 

Elon Musk'ın bu satın alımının ardından Twitter'da ne gibi değişiklikler görüleceği merak konusu. Ünlü CEO'nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımlara bakıldığında ilk gelişmeler platformdaki ifade özgürlüğünü artırmaya yönelik olacak gibi duruyor. Son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir