Elon Musk ve Twitter yönetim kurulu masaya oturdu

The New York Times tarafından yayınlanan habere göre, Elon Musk ve Twitter yönetim kurulu Twitter'ın satın alımı kapsamında görüşmelere başladığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde The New York Times tarafından yayınlanan habere göre, Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk ve Twitter'ın yönetim kurulu, uzun süredir gündemde olan Twitter'ın satın alımı kapsamında görüşmelere başladı. Yayınlanan haberde görüşme sürecinin hızla ilerlediği ve tarafların satışa dair mali süreçlerin detaylarını görüştükleri iddia edildi. 

Twitter'da yüzde 9'dan fazla hisseyle platformun en büyük hissedarı konumunda olan Musk, Twitter'ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladığını açıklamıştı. Tesla CEO'su tarafından taahhüt edilen finansman, kendi varlıklarından, Wall Street bankacılık devi Morgan Stanley'den ve diğer firmalar aracılığıyla sağlanacak. 

elon-musk-ve-twitter-yonetim-kurulu-masaya-oturdu

Bazı Twitter hissedarları, Musk'ın finansman planını açıklamasının ardından şirketle iletişime geçip yönetim kurulunu potansiyel bir anlaşma fırsatını kaçırmamaya çağırdığını bildirdi. Wall Street Journal gazetesine göre sosyal medya devi platformun satın alımı bu hafta gerçekleşebilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir