Turkcell'de üst düzey atama

Turkcell iş geliştirme faaliyetleri alanında yaptığı yeniliklerle birlikte, Strateji Direktörlüğü olarak faaliyet gösteren fonksiyonunun alanını genişletti. Bu kapsamda Strateji Genel Müdür Yardımcılığı görevinin başına Mehmet Akif Konar atandı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu olarak bilinen KAP'ta; "Strateji Direktörlüğü bünyesinde yönetilen iş geliştirme faaliyetlerinin teknoloji ve ticari şeklinde ayrılmadan daha odaklı yönetilebilmesi ve projelendirilmesi, konsolide strateji yönetiminin gerçekleştirilebilmesi, yurt dışı iştirak yönetiminin daha yakından ve Şirketimiz stratejileri ile koordineli bir şekilde yönetilebilmesi ve iştirakler arasında sinerji fırsatlarından daha fazla faydalanılabilmesi ihtiyaçları gözetilerek Turkcell Strateji Direktörlüğü'nün faaliyet ve sorumluluk alanının genişletilerek Strateji Genel Müdür Yardımcılığı şeklinde örgütlenmesine karar verilmiştir." açıklaması yer aldı.

1995-2004 yılları arasında sırasıyla Belbim A.Ş.'de Uzman, Vestel Şirketler Grubu'nda Uygulama Uzmanı, Opet Petrolcülük A.Ş.'de Sistem Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2004-2006 yılları arasında Türk Hava Yolları'nda Üretim Planlama Müdürlüğü ve Yatırım Planlama ve Projeler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. THY'deki kariyerine Amerika ve Uzakdoğu Bölge Müdürü olarak devam eden Konar, 2007 yılında Üretim Planlama Başkanlığı görevine getirildi. 2010 yılında Pazarlama ve Satış Başkanı olan Konar, Nisan 2013 tarihinden bu yana THY bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı (Ticari) olarak görev yapmakta. Konar, ayrıca 2010-2013 yıllarında SunExpress'te Denetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı ve 2014-2015 yıllarında aynı şirketin Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü. 2018 yılından itibaren ise TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir