Toyota, Türkiye'de Üretime İki Hafta Ara Veriyor

Türkiye’de Corona virüs salgını sonrası ilk olarak Ford Otosan üretime ara vereceğini duyurmuş, sizlerle paylaşmıştık. Toyota da benzer bir karar alarak üretime ara vereceğini açıkladı.

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden olan Toyota, Corona virüs salgını ile ilgili tedbirler kapsamında Sakarya’daki fabrikasında 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında üretime ara verileceğini açıkladı. Türkiye’de de Ford Otosan’dan sonra Toyota da Sakarya fabrikasında üretime ara vermiş oldu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den, “Çalışan sağlığını birinci önceliği olarak gören Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sağlık Bakanlığının kamuoyuna duyurduğu corona virüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda, iş ve toplumsal sağlığı desteklemek amacıyla tedbirler almaya devam ediyor. Bu kapsamda iş güvenliği kültürünü benimseyen ve bunu kurumsal bir değer olarak gören Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, çalışanlarının sağlığını güvence altına alma konusunda en üst düzeyde hassasiyet göstererek 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında 2 hafta süreyle üretime ara veriyor. Önceki yıllarda sergilediği üretim ve ihracat performansını arttırmayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, belirtilen süre sonunda oluşacak durumu gözden geçirerek üretim faaliyetlerini sürdürmeyi hedeflemektedir.” açıklaması yapıldı.

Markanın yurt dışındaki tesisleri; Fransa’da yer alan Onnaing, İngiltere’de yer alan Burnaston ve Deeside tesisleri, Polonya’da bulunan Walbrzych ve Jelcz-Laskowice tesisleri 18 Mart tarihine kadar ve Çek Cumhuriyeti’nde yer alan PSA ile ortak üretim gerçekleştirilen Kolin fabrikası 19 Mart tarihine kadar üretime ara vermişti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir