TIME Dergisi, 3 Özel Sürüm NFT Dergi Kapağını Açık Artırmaya Çıkardı

NFT popülerleştikçe markalar da bu yarışa farklı kampanyalarla dahil olmaya başladı. Örneğin hafta başında sizlere Pringles'ın dijital bir kutu cipsi çıkarttığından bahsetmiştik.  Benzer bir şekilde Taco Bell ve Charmin de, kendi ürünlerinin NFT'lerini oluşturarak gelirlerini bağışlamış hatta Pizza Hut Canada kripto para karşılığında dijital pizza dilimlerini satmıştı.

https://pazarlamasyon.com/pringlesin-yeni-sanal-para-temali-cipsi/

Son dönemde hızla yükselen bir dijital satış yöntemi olan NFT’ye son olarak geleneksel medya da katıldı. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en prestijli dergilerinden biri olan TIME,  dijital ortamda şifreleyerek oluşturduğu üç özel dergi kapağını NFT olarak sertifikalayarak açık artırmaya çıkardı. Dergi, aynı zamanda 30 günlük aboneliklerinde kripto para kabul edileceğini de duyurdu.

ABD merkezli haftalık haber dergisi, 8 Nisan 1966 yılında çıkardığı “Is God Dead?” adlı ikonik kapağını ve ondan esinlenerek oluşturduğu iki kapağı da online açık arttırma sitesi SuperRare de satışa çıkardı. Müzayedenin 24 Mart Çarşamba günü 20:00’ye kadar devam edeceği belirtildi. Her kapak için başlangıç fiyatı 10 Ethereum, yani yaklaşık 130 bin Türk lirası olarak fiyat belirlendi.

https://twitter.com/moneyries/status/1373851353634770945

Satışa çıkan diğer kapaklarda ise 3 Nisan 2017'deki kapak yazısı ''Is Truth dead?'' (Gerçek öldü mü?), ve en son çıkan kapak yazısı “Is Fiat dead?”( Fiat öldü mü?) bulunuyor.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir