TikTok büyük bir ticaret uygulaması haline geliyor

TikTok'un karanlık geleceğine rağmen markalar, TikTok Shop üzerinden genç tüketici kitlesini arttırmaya çalışıyor.

TikTok sadece klasik bir sosyal medya ağı olmaktan çıkıyor. Uygulama hakkında ciddi kısıtlama önlemleri alınmaya çalışırken TikTok, hızla bir satış platformu haline gelmeye başlıyor. TikTok platformunun geleceği belirsiz olsa da birçok marka, etkileşimi ve satışları artırmak için platformun geniş genç tüketici kitlesinden yararlanmaya devam ediyor. Aralık ayı itibarıyla TikTok'un 10 milyar dolar tüketici harcaması ürettiği ve bunu yapan ilk oyun dışı mobil uygulama olduğu bildirildi. 

Elf Beauty bu markaların öncülerinden biri. 29 Mart Cuma günü Elf Cosmetics işletmesi, markanın ürünlerini sosyal medya aracılığıyla dört gün süren TikTok Shop Süper Marka Günü etkinliğinde satışa sundu. TikTok Shop ABD Operasyonları başkanı Nico Le Bourgeois yaptığı açıklamada, "Elf, topluluğumuzla yaratıcı bir şekilde etkileşim kurarak ve heyecan verici, kültürel açıdan anlamlı anlar yaratarak TikTok Shop'ta başarılı oldu" dedi.

TikTok Shop'un marketi hızla büyüyor 

Mart ayında ikinci bir hamle COSRX markasından geldi. Cilt bakım markası COSRX, ürünlerini resmi ABD TikTok Mağazasında öne çıkaran yeni bir TikTok kampanyasını duyurdu. Bununla birlikte yaratıcı kampanyayla da bilinen Coca-Cola, Mutluluk Gözyaşları Sıfır Şeker adıyla TikTok Shop'ta özel bir ürün satışa çıkardı.

Markalar birer birer TikTok Shop'ta satış yapmaya başlarken ABD'de uygulamaya ülke çapında olası bir yasak getirilmesi ihtimalleri hala konuşuluyor. Bununla birlikte kullanıcı sayısındaki büyüme yavaşlığı da satış zorluklarını meydana getirebilir. Yine de bir sosyal platformun bu etkisi, sosyal medyanın gücünü bir kez daha kanıtlar nitelikte. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir