'The Hammers Awards'un Jüri Kadrosu Belli Olmaya Başladı

"Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi” The Hammers Awards'u daha önce sizlere tanıtmıştık. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek ödül programı The Hammers, 21 Nisan’da Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan Marketing Meetup’ın içerisinde konumlanacak.

The Hammers 2020 ödül töreni 3 ana kategori etrafında şekillenen 45 alt kategoriden oluşuyor. Şirketler hem kanal bazlı, hem sektörel bazlı hem de özel kategori bazlı olarak başvurularını gerçekleştirebilirler. 

The Hammers Awards’un Special Hammers kategorisi kapsamında Türkiye’nin en başarılı 20 CMO’su da ödüllendirilecek. Ödül alacak CMO’lar, Türkiye’nin en büyük pazarlama kulübü Pazarlamasyon Prime üyelerinin oylarıyla seçilecek.

Şimdi gelin değerli jüri kadromuzun belli olan isimlerini birlikte daha yakından tanıyalım.

Beril Alakoç (CMO, Petrol Ofisi)

Kariyerine 1998 yılında Unilever’de başlayan Alakoç, çeşitli ürünlerin marka müdürlüğünü yürütmesinin ardından Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu’dan sorumlu Bölgesel Marka Geliştirme Müdürü olarak Dubai’de görev aldı. Ondan sonraki yıllarda, Gıda, Deterjan ve Kişisel Bakım kategorilerinde  Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu’dan sorumlu Marka Geliştirme Direktörlüğü pozisyonlarında bulunan Beril Alakoç, FMCG sektöründen akaryakıt sektörüne geçerek, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle Petrol Ofisi yönetiminde oluşturulan Chief Marketing Officer (CMO) görevini üstlendi.

Çağanur Atay Uçtu (Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü & İcra Komitesi Üyesi, MediaMarkt Türkiye)

MediaMarkt Türkiye’nin Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü & İcra Komitesi Üyesi olan Çağanur Atay Uçtu, çok kanallı entegre pazarlama fonksiyonlarının yönetiminden ve şirketin müşteri odaklı dönüşüm projesinden sorumludur.

Profesyonel kariyerine Anadolu Hayat Emeklilik’te başlayan Uçtu, HSBC Türkiye’de çeşitli görevler üstlendi. Geçtiğimiz yıl Kapital Medya tarafından “Fark Yaratan Kadınlar” ödülüne layık görülen Çağanur Atay Uçtu, aynı zamanda Fortune Dergisi’nin 2018 yılında yaptığı araştırmaya göre Türkiye’nin “En Değerli 50 CMO” listesinde bulunuyor.

Yüce Zerey (CMO, Hepsiburada)

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden burslu olarak Ekonomi lisansını ve London School of Economics’ten burslu olarak Bsc Economics lisansını aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat (MA) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.

Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama yöneticisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Ülker bünyesinde pazarlama ve iş geliştirme müdürlükleri yaptı.Ülker’den sonra kariyerine Türk Hava Yolları’nda devam etme kararı aldı ve burada e-ticaret ve marka müdürü olarak görev yaptı.Türk Hava Yolları’ndan sonra The Coca-Cola Company’de; Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin İnteraktif Pazarlama Müdürü, İnteraktif Pazarlama Grup Müdürü ve akabinde Entegre İçerik Direktörü olarak profesyonel yaşamına devam etti. The Coca-Cola Company’den sonra Unilever’de; Türkiye, İran, Orta Asya ve Kafkaslar, İsrail, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve Belarus bölgesinin Digital Direktörü ve bölgede yer alan bütün kategori ve markalarının tüm dijital faaliyetlerinden sorumlu olarak kariyerine devam etti ve bölgenin dijital dönüşüm sürecini yönetti.

Unilever’den sonra da an itibariyle kariyerine Hepsiburada’da CMO olarak devam ediyor. Hepsiburada bünyesindeki tüm pazarlama faaliyetlerini yönetiyor.

Feyza Dereli Fedar (Pazarlama Direktörü, GittiGidiyor)

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Feyza Dereli Fedar, çalışma hayatına PwC Türkiye’de başladı. Fedar, Tofaş ve Garanti Bankası’nda pazarlama alanında çeşitli görevler aldı.

2011’de GittiGidiyor’da CRM Müdürü olarak başladığı e-ticaret kariyerine 2012’de Dijital Pazarlama ve CRM Müdürü olarak devam eden FeyzaDereli Fedar, Ağustos 2015’ten itibaren GittiGidiyor’daki görevini Pazarlama Direktörü olarak sürdürmektedir.

Gülben Yağcı (CMO, Ininal)

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Marmara Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümü’nde, tamamlayan Gülben Yağcı, kariyerine 2005 yılında Finansbank’ın Dijital Kanallar Proje Geliştirme Bölümü’nde uzman olarak başladı. 2007’de dijital kanalları geliştirme ve pazarlamadan sorumlu yetkili olarak TEB Dijital Bankacılık Bölümü’ne geçerek bu süreçte dijital pazarlama ve satış, kullanıcı ara yüzü (UI) ve kullanıcı deneyimi (UX), dijital reklam, dijital iş geliştirme, dijital kanal geliştirme ve aktifleştirme, mobil uygulama ve yeni müşteri ediniminden sorumlu olarak dijital bankacılığın her alanında aktif roller üstlendi. BNP Paribas Grubu ile yürütülen uluslararası çalışmalar kapsamında, TEB ve CEPTETEB adına dijital alanda önemli projeler yürüttü. TEB’in dijital bankası CEPTETEB’i hayata geçiren kurucu ekipte yer alarak, 2018 Temmuz ayında ininal ekibine katılana kadar, TEB ve CEPTETEB’in dijital pazarlama & satış ve müşteri ediniminden sorumlu Dijital Pazarlama Müdürü görevini sürdürdü. Gülben Yağcı, son 1,5 yıldır ininal’ın online & offline pazarlama, satış ve büyümesinden sorumlu Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Nazım Erdoğan (CMO, sahibinden.com)

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan ve aynı üniversiteden MBA derecesine sahip olan Nazım Erdoğan profesyonel kariyerine Aygaz’da başladı. Beko Elektronik ve Turkcell’de farklı birimlerde pazarlama müdürü olarak görev yaptı. Ardından BNP Paribas iştiraki TEB’de dijital bankacılıktan sorumlu müdür ve direktör olarak çalışan Erdoğan TEB’in dijital bankası CEPTETEB’in lansmanına liderlik eden ekipte yer aldı. Yurtdışında Alfa Bank’taki Bireysel ve Dijital Bankacılık genel müdür yardımcılığı görevini takiben BNP Paribas Cardif’te Pazarlama ve Dijitalden sorumlu icra kurulu üyesi olarak görev aldı.

2019 yılında sahibinden.com’a Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Nazım Erdoğan, Segment ve Gelir Yönetimi, İş Zekâsı, Online Pazarlama, Marka ve İletişim bölümlerinden sorumludur.

Ömer Barış Gökpınar (Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Samsung Electronics Türkiye)

Ömer Barış Gökpınar, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. State University of West Georgia’da MBA programını tamamlayan Gökpınar, uzun yıllar Procter & Gamble, Vodafone ve Turkcell gibi şirketlerde marka yönetimi, pazarlama ve pazarlama iletişimi alanlarında yöneticilikler yaptı.

Profesyonel hayatına 1998 yılında Worldspan’de Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Ömer Barış Gökpınar, 2000-2004 yılları arasında Procter & Gamble’da Marka Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Alametifarika’da Marka Direktörlüğü ve TBWA/Istanbul’da Marka Grup Direktörlüğü görevlerini üstlenen Gökpınar, 2009 yılında Vodafone’da Marka Stratejisi ve Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü oldu. 2012’de Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak girdiği Turkcell’den 2015 yılı sonunda Pazarlama İletişimi Direktörü olarak ayrılan Gökpınar, 2016’dan bu yana Samsung Electronics Türkiye’de Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Tuna Canatar (CMO, LEGO)

2016 yılından itibaren LEGO Grup’ta çalışmakta ve şu anda aktif olarak Turkiye, İsrail, Yunanistan bölgesinin Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Daha öncesinde Pernod Ricard, Anadolu Efes, KFC Türkiye gibi şirketlerde Marka Müdürlüğü, Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini sürdürmüştür. Profesyonel kariyerine ek olarak 2018 yılından beri İTÜ Çekirdek ve Yenibirlider organizasyonlarında Mentorluk, çeşitli konferanslarda Konuşmacı ve Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında yarı zamanla öğretim görevlisi olarak yer almaktadır.

Duygu Badem Uylukçuoğlu (CMO, Vestel)

1984 yılında İzmit’te dünyaya gelen N. Duygu BADEM UYLUKÇUOĞLU, evli ve bir çocuk annesidir. Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Vestel’in ilk MT programı ile 01.02.2010 tarihinde göreve başlayan Uylukçuoğlu, sırasıyla Pazarlama Uzmanı, Pazarlama Sorumlusu, Kategori Müdürü, Beyaz Eşya Pazarlama Grubu Müdürü, Vestel Pazarlama Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Kasım 2019’dan itibaren Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Çağdaş Yaltı (Genel Müdür Yardımcısı, RedBull)

1985 Bursa doğumlu Çağdaş Yaltı, Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 

Red Bull ile olan iş bağlantısı üniversite yıllarına dayanan Yaltı, 2006 – 2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Öğrenci Marka Müdürü olarak Red Bull dünyasına adım attı. Mezun olduktan sonra da yine burada Üniversite Pazarlama Uzmanı olarak göreve başladı. Yaklaşık iki yıl bu görevde kaldıktan sonra 2010 yılında Pazarlama Bölgeler Müdürü ve 2013 yılında Ulusal Pazarlama Müdürlüğü rollerinde çalıştı. 2014 yılından beri Red Bull Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve CMO olarak görev yapan Yaltı, 2018 ve 2019 yıllarında iki yıl üst üste Fortune dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi 50 CMO’su arasında gösterildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Espor Komisyonu’nun başkanlığını da yürütmekte olan Çağdaş Yaltı, spor pazarlaması alanında ülkemizin önde gelen isimleri arasında yer almaktadır.

Ödül programı hakkında daha fazla bilgi almak veya başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer Türkiye’nin en başarılı 20 CMO’su oylamasına katılmak istiyorsanız ve henüz Pazarlamasyon Prime üyesi değilseniz de sizi buraya alalım.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir