Tesla arabalara yapay zeka geliyor!

Elon Musk'ın yeni yapay zekası Grok, Tesla arabalara da entegre olacak.

Geçtiğimiz gün, Elon Musk'ın yeni yapay zekası Grok'un erişime açıldığını sizlere duyurmuştuk. Grok, yapılan bazı testlerde, OpenAI'ın GPT-3.5 sürümünden daha iyi performans sergilemesiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Henüz beta sürümünde olan Grok'la ilgili ortaya yeni gelişmeler çıkmaya devam ediyor. Bu yapay zekanın, ilerleyen dönemde Tesla imzalı araçlara entegre edileceği düşünülüyor.

Grok, ilk olarak Elon Musk'ın kendi yapay zeka şirketi xAI tarafından duyuruldu. xAI, Grok'un temel avantajını "X platformu aracılığıyla dünya hakkında gerçek zamanlı bilgiye sahip olma yeteneği" olarak belirtti. Geniş veri kümesi ile eğitildiği için kullanıcıların sorularını yanıtlayabilen Grok, açıklamalara göre, dünyayla ilgili güncel bilgilere erişebilmek için X platformunu kullanıyor.

"Grok'u duyuruyoruz!

Grok, Otostopçunun Galaksi Rehberi'nden esinlenilerek modellenen bir yapay zekadır; dolayısıyla hemen hemen her şeyi yanıtlamayı ve daha da önemlisi, hangi soruların sorulacağını bile önermeyi amaçlamaktadır!

Grok, soruları biraz mizahla yanıtlayecak şekilde tasarlanmıştır ve asi bir yönü vardır; bu nedenle, mizahtan nefret ediyorsanız lütfen onu kullanmayın!

Grok'un benzersiz ve temel bir avantajı, X platformu aracılığıyla dünya hakkında gerçek zamanlı bilgiye sahip olmasıdır. Ayrıca diğer yapay zeka sistemlerinin çoğu tarafından reddedilen karmaşık sorulara da yanıt verebilir.

Grok hala çok erken bir beta ürünüdür - 2 aylık bir eğitimle yapabileceğimizin en iyisi - bu nedenle her geçen hafta sizin yardımınızla hızla gelişmesini bekleyebilirsiniz.

Teşekkür ederiz,

xAI Ekibi"

Tesla sürücüleri, internet gerekmeden Grok'tan destek alabilecekler

Henüz emekleme aşamasında olan yapay zekanın, ilerleyen dönemde Tesla arabalara entegre edileceği düşünülüyor. İddialar arasında, Grok'un daha küçük çaplı ve internet gerektirmeyen versiyonunun yeni modellerde yer alacağı bulunuyor. Bu özellik sayesinde sürücüler, yardıma ihtiyaçları olan her konuda Grok'a danışabilecekler.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir