Televizyonda Yeni Sezonun Dijitale Etkileri

TV Kanallarının dijital yayınlarına olan ilgiyi en yakından etkileyen unsurun dönemsellik olduğu dikkat çekiyor. Yeni yayın döneminin başlamasıyla birlikte TV kanallarının dijital platformlarına olan talebin hızla arttığı gözlemleniyor. Temmuz - Ekim periyoduna baktığımızda online video sitesi puhutv'nin trafiği %60, showtv.com.tr'nin %209, atv.com.tr'nin %326, tr.beinsports.com'un %463 ve startv.com.tr'nin %19 arttı.

Türkiye Müziği Dijtalde YouTube'dan Dinliyor

Kasım 2018 tarihli IAB Türkiye Content Rank Raporu'na göre en fazla ziyaretçiye ulaşan YouTube kanallarının 10'da 9'u müzik içerikli paylaşım yapan kanallar. Türkiye'deki internet kullanıcılarının müziğe YouTube'dan erişmesinin sebebi olarak Spotify gibi diğer müzik kanallarının aksine YouTube'un ücretsiz olması ve geniş veritabanı olarak gösterilebilir. En fazla ziyaretçiye sahip 10 kanalın arasında farklı olarak müzik içeriği dışında videolar paylaşan tek kanal ise Beşiktaş Kültür Merkezi'nin YouTube sayfası.

Sektör İncelemesinde Bu Hafta: Gıda

Günlük alışverişlerde hemen hemen herkesin satın aldığı ürünlerin üreticisi 5 marka gıda sektörünün reklamverme rakamlarında da endüstriyi domine ediyor. Karşınızda  en büyük gerçek kullanıcı kitlesine ulaşan 5 marka.

Görünürlük / Görüntülenme

Gıda sektörünün en büyük reklamverenlerinin kullanıcı tarafından izlenme oranını belirten "görünürlük oranı" odaklı bakıldığında ise sıralamanın değiştiğini görüyoruz. Bu noktada, görünürlük oranının görüntülenmeden (impression) farklı olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir