Teknosa ve Consciouslab’den işbirliği

Teknosa’nın yapay zekâ ve dijital deneyim partneri Consciouslab oldu.

Kayhan Dural tarafından yeni nesil iletişim ihtiyaçlarını çözmek üzere kurulan yapay zekâ destekli yaratıcı yapı Consciouslab, Teknosa’nın dijital deneyim ve yapay zekâ odaklı partneri oldu.

İşbirliği kapsamında Consciouslab, Teknosa’nın dijital, sosyal ve platform odaklı dijital deneyim yolculuğunda yanında olacak. Partnerlik kapsamında yeni nesil içerik üretimi, deneyim tasarımı ve özel yapay zekâ modellerinin içerisinde yer aldığı kapsamlı proje takvimi oluşturuldu.

Consciouslab Kurucusu Kayhan Dural işbirliği hakkında, “Müthiş hızlarda ilerleyen teknolojik gelişmeler ve platformlar, yeni iletişim ihtiyaçları doğurdu. Bu iletişim ihtiyaçlarını geleneksel reklam yapılarıyla karşılamak çok mümkün değil. Çok uzun süredir birlikte çalıştığımız, Türkiye’nin alanında lider markalarından Teknosa ile bu durum için bir çözüm önerisi getirmek ve yepyeni proje modelleri geliştirmek istedik. Bu heyecanlı iş birliği için mutlu ve gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Teknosa Dijital Ticaret ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emre Kurtoğlu da yeni teknolojilerin pek çok alanda açılım sağladığını belirterek, “Teknosa olarak tüm kanallarımızda benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak ve iş süreçlerimizi iyileştirmek için yapay zeka teknolojilerini direkt ya da dolaylı olarak kullanıyoruz. Müşteri deneyimini iyileştirmek ve kişiselleştirilmiş teklif sunma, verinin anlamlı okunması ve strateji oluşturma, müşteri sorunlarını çözen AI bazlı uygulamalarla başladığımız yatırımlarda bugün bambaşka süreçlerde yapay zeka entegrasyonunu konuşuyoruz. Tasarım, kreatif proje yaratma, içerik üretimi, video prodüksiyonlarda yapay zeka öncesi dönemde gerçekleşmesi mümkün olmayan projeleri hayal edebiliyor ve üretim süreçleri için aslında yapay zeka ile birlikte tüm süreci baştan düşünebiliyoruz. Perakende sektöründeki geleneksel reklam yapısını bir üst seviyeye çıkararak yapay zekâ modellerini kullanıp reklam ve içerik yönetimimizi daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede hedef kitlemizle daha derin ve anlamlı etkileşimler kurmamıza olanak sağlamayı amaçlıyoruz.

Consciouslab iş birliğimiz ile bu alandaki çalışmalarımızda çıtayı daha da yükselteceğimize, pazarlama iletişimi çalışmalarımızı etkili bir şekilde yöneterek sürdürülebilir bir büyüme sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir