Tekin Acar Kapanıyor mu?

Geçtiğimiz nisan ayında sizlerle Sephora’nın mali açıdan sıkıntılı durumdaki Tekin Acar’ı satın alacağına dair bir iddia haber paylaşmıştık. Hatta bu durum, aynı gün içinde Sephora tarafından yalanlanmıştı. Şimdi ise zor günler geçiren Tekin Acar’ın son durumuyla ilgili olarak Hürriyet Gazetesi yeni bir haber paylaştı.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Tekin Acar, mağazalarını birer birer kapatıyor. Marka, 23 Temmuz’a kadar tüm ürünlerinde %50 indirim yaparken Tekin Acar mağazalarına gidenlerin büyük bir kısmı, kapalı dükkanlarla karşılaştı. Bununla birlikte, şirketin internet sitesine de bir süredir erişilemiyor. Ayrıca şirketin yaklaşık üç aydır çalışanlarının maaşlarını ödemediğine dair iddialar mevcut. Hatta primlerin ve işten çıkartılan yüzlerce kişinin kıdem tazminatlarının ödenmediği de söyleniyor.

Hürriyet Gazetesi, konuyla ilgili olarak Tekin Acar Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar ile yaptıkları telefon görüşmesinde, Tekin Acar’ın sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ve bu sorunu aşmaya çalıştıklarını söylediğini belirtirken kendisinin konuyla ilgili başka bir bilgi paylaşmadığını ifade etti.

Bu yılın başında Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, çok sayıda mağaza kapattıklarını ve kapanan mağazaların sayısının artacağını belirtirken ayrıca bu yıl içerisinde açılacak olan 10 alışveriş merkezinde mağaza açmak için yaptıkları sözleşmelerin 9’unu mevcut durum nedeniyle iptal ettiklerini açıklamıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir