TBWA Istanbul'a yeni transfer

TBWA\Istanbul'un yeni Strateji Bölüm Başkanı Yalçın Pembecioğlu oldu.

Bigumigu'nun eş kurucusu olan ve aynı zamanda yayın yönetmenliği görevini yürüten Yalçın Pembecioğlu, TBWA\Istanbul'da Strateji Bölüm Başkanı olarak göreve başladı. Yeni görevinin yanı sıra aynı zamanda TBWA\Istanbul'da kurulacak olan "İş Zekâsı" bölümüne de Yalçın Pembecioğlu liderlik edecek.

Rpm Radar'da reklam sektörüne giriş yapan Pembecioğlu, 4,5 yıl müşteri ilişkilerinde temsilcilikten direktör olana dek yerli ve küresel birçok dev markanın iletişimi için çalıştı. Dreambox adlı dijital ajansta kısa bir yöneticilik deneyiminin ardından Phonoclick'te müşteri ilişkileri yaptı, daha sonra da Tofaş'ta Alfa Romeo'nun pazarlama iletişiminden sorumlu olarak görev aldı.

2005'te Aygül Pembecioğlu ile birlikte Bigumigu'yu kurdu. Uluslararası etkinliklerde sık sık yer alan ve deneyimlerini Bigumigu'da paylaşan Pembecioğlu, Kasım ayı itibarıyla TBWA\Istanbul'da Strateji Bölüm Başkanı olarak göreve başladı.

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir