Starbucks, Web3 odaklı ödül programını duyurdu!

Amerikalı ünlü kahve zinciri Starbucks CEO'su Howard Schultz, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, müşteri topluluklarını ve sadakat zincirini güçlendirmek için Web3 teknolojilerine başvuracaklarını açıkladı.

Amerikalı ünlü kahve zinciri Starbucks CEO'su Howard Schultz, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, müşteri topluluklarını ve sadakat zincirini güçlendirmek için Web3 teknolojilerine başvuracaklarını açıkladı. NFT dünyasında boy göstermek Starbucks için yeni bir gelişme değil. Hatırlarsanız, ünlü kahve zincirinin NFT dünyasına adım atacağını 5 Mayıs'ta sizlere duyurmuştuk. Starbucks Başkan Yardımcısı Brady Brewer'in yatırımcılarla bir araya geldikleri toplantıda Brewer, "Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı hayal edin; bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek.” açıklamasında bulunmuştu ancak topluluk hakkında detaylı bir açıklama yapılmamıştı.

"Web3 uyumlu yeni dijital girişim"

Yakın zaman önce yaptığı açıklamada Howard Schultz, Web3 teknolojilerinin popülerliğinden ve yenilikçi yaklaşımında yararlanarak Web3 ödül programı başlatmayı planladığını duyurdu. Schultz, bu dijital girişimle sağladığı ödül katılım modelinin müşterilerle duygusal olarak bağların kuvvetlenmesini sağlayacağını dile getirdi. Schultz, yaptığı açıklamada, “Web3 uyumlu bu yeni dijital girişim, harcayarak yıldız kazanılan mevcut Starbucks ödül programını geliştirmemize ve müşterilerin katılım sağlaması için yeni modeller getirmemize olanak sağlayacak." ifadelerine yer verdi.

starbucks-1

CEO, dijital ödül programıyla alakalı çok fazla detaya yer vermese de, müşterilerin uygulamadan veya Starbucks mağazalarından yaptıkları alışverişler sonucu yıldız kazanacağı ve bu yıldızları ücretsiz içecekler gibi somut ödüllere dönüştürebilecekleri düşünülüyor. Dijital ödül programının Starbucks'ın daha önce duyurduğu NFT topluluğunun bir parçası olacağı düşünülüyor. Gerçekleşecek bu ödül programı sayesinde daha fazla insan Web3 ekosistemine dahil olacak. 

CEO, dijital ödül programı kapsamında “Bu da yeni müşterileri çekecek ve çekirdek mağazalarımızdaki mevcut müşterilerimizi kalıcı hale getirecek tamamen yeni bir dizi dijital ağ etkisi oluşturacak" ifadelerine yer verdi. Gerçekleşecek dijital ödül programının detayları 13 Eylül'de açıklanacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir