Starbucks NFT dünyasına giriyor

Starbucks, NFT dünyasına gireceğini duyurdu.

Blokzincir teknolojilerinin gelişmesi ve popülerlik kazanmasıyla dünyaca ünlü şirketlerin bu teknolojileri gün geçtikçe daha fazla kullanmalarına tanık oluyoruz. Günümüzde bu teknolojileri kampanyalarına entegre eden ve teknolojinin yeni çağına uyum sağlamaya çalışan birçok şirket var. Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya göre bir NFT koleksiyonu çıkarmayı planlıyor.

Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı hayal edin

starbucks-nft-dunyasina-giriyor-2

Şirket salı akşamı yaptığı duyuruda NFT dünyasına girmeyi planladığını açıkladı. Starbucks CEO’su Howard Schultz ile Başkan Yardımcısı Brady Brewer'in yatırımcılarla bir araya geldikleri toplantıda Brewer, "Starbucks’tan yeni bir dijital koleksiyon satın aldığınızı hayal edin; bu ürün aynı zamanda küresel bir Starbucks topluluğuna erişim geçişiniz olarak da hizmet edecek.” dedi. "Sahipliği topluluk üyeliğini başlatan ve özel deneyimlere ve avantajlara erişime izin veren bir dizi markalı NFT koleksiyonu oluşturmayı planlıyoruz. Bu koleksiyon temaları, Starbucks’ın hem eski hem de yeni yaratılmış sanatsal ifadelerinden ve diğer yenilikçi ve benzer düşünceye sahip markalarla birinci sınıf iş birliklerinden doğacak.” ifadelerine yer verilen açıklamalar ile şirketin NFT dünyasına girecek olması resmileşti.

Şirketin yaptığı açıklamada bahsedilen topluluk üyeliğinin nasıl olacağı ve ne gibi avantajlar içereceği hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Starbucks'ın NFT dünyasına adım atacağı kesin, ancak bunun NFT sahiplerine nasıl avantajlar sağlayacağını görmek için biraz daha beklememiz gerekecek. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir