SpaceX, gökyüzünü reklam panosuna dönüştürecek

Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX, sokaklarda gördüğümüz reklam panolarını gökyüzüne uyarlayacak. Şirket, Kanadalı bir start up projesiyle ortaklığa hazırlanıyor.

SpaceX ve Geometric Energy Corporation’ın ortaklığıyla bir tarafında dev bir ekran bulunan CubeSat uydusunun uzaya gönderilmesi planlanıyor. Bu sayede alışılagelmiş sokak ve açık hava reklamlarına yeni bir soluk gelmiş olacak. Şirketler markalarını, logolarını ve sloganlarını gökyüzünden yansıtabilecek.

Geometric Energy Corporation'ın CEO’su ve kurucu ortağı Samuel Reid yaptığı açıklamada: "Reklam olarak logolarını uyduya koymak isteyen şirketler olabilir. Ya da daha kişisel ya da sanatsal girişimler de bulunulabilir. Belki de Pepsi ve Coca-Cola logolarını CubeSat’a vermek için yarışa girebilir. Herkesin uzaya erişim sağlayabilmesini sağlayan ve merkeziyetsiz katılımı destekleyen bir şey oluşturmaya çalışıyorum. Umarım insanlar ofansif, uygunsuz ve aşağılayıcı içerikler paylaşmak için paralarını harcamaz." dedi.

Gökyüzünde yayınlanacak olan reklamlar için ise ödemeler kripto para yoluyla gerçekleşecek. Geometric Energy Corporation'ın CEO’su Reid'e göre bir süre sonra müşteriler, ödemelerini Dogecoin’le yapabilecekler.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir