Sanal ve Artırılmış Gerçeklik, Müşterilerin Online Alışverişe Daha Sıcak Bakmalarını Sağlıyor

Accenture Interactive'in yeni araştırması kapsamında yapılan bir ankete katılan 3.000'den fazla tüketicinin %47'si; artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve üç boyut teknolojisi gibi özelliklerin online alışveriş yaparken ürünlere daha bağlı hissetmelerini sağladığını söyledi.

https://pazarlamasyon.com/amazon-artirilmis-gerceklik-araciyla-online-alisveris-deneyimini-gelistiriyor/

Araştırma, sürükleyici deneyimlerin tüketicinin güvenini artırabildiğini ve markaların neredeyse üçte ikisinin bunlara yatırım yapmaya başladığını ortaya koydu. Bu deneyimler şimdilik ürün sayfalarına 3D modeller yerleştirme, kişiselleştirilmiş makyaj paletleri oluşturma ve online defileleri içeriyor. Wayfair, Pepsi ve Cadillac gibi markalar ise tüketici bağlılığını sağlamak için yakın zamanda 3D oda planlaması, AR oyunları ve VR test sürüşleri gibi unsurları sergiledi.

https://pazarlamasyon.com/adobe-online-alisveriste-kiyafetleri-sanal-olarak-denemeyi-saglayan-bir-teknolojiyi-test-ediyor/

Ankete katılan tüketiciler, çok daha iyi ve sürükleyici online alışveriş deneyimleri istediklerini belirttiler. Yaklaşık yarısı, sürükleyici teknolojiler kullanarak özelleştirebilir veya kişiselleştirebilirse bir ürün için daha fazla ödeme yapabileceklerini ve lüks tüketim ürünlerini veya otomobil gibi yüksek fiyatlı ürünleri online satın almaya açık olacaklarını belirtti. Bu bulgular, pazarlamacıların kapsamlı teknolojileri operasyonlarına daha derin bir şekilde entegre etmenin yollarını bulmaları gerektiğini gösteriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir