Salgında Modaya İlgi %36 Arttı

Google ve Kantar tarafından yürütülen Smart Shopper araştırması marka, pazarlama ve tüketici stratejilerinin belirlenmesine yardımcı olmak için pandemi sırasındaki alışveriş davranışlarına ışık tutuyor. Araştırmaya göre, Türkiye’de 2019’da %19 olarak gerçekleşen online moda kategorisi satın alımları, 2020’de %55’e çıkarak %36 arttı. Ev/bahçe kategorisinde online satın alma oranı geçen yıl %21 iken bu yıl %42’yi buldu. Elektronik ürünlerdeki online satın alım rakamı ise 2019’da %29’ken 2020 itibarıyla %42’ye çıktı.

https://pazarlamasyon.com/moda-tutkunlari-surdurulebilir-markalar-istiyor/

Dijital Pazarlamaya Hazırlıksız Yakalananlar Kaybetti

Araştırma, online alışveriş yapan tüketicilerin sayısı arttıkça alıcıların sorun yaşadığı konuların da arttığını gösteriyor. 2019'da Türkiye’deki tüketicilerin %50’si alışveriş yaparken sorunla karşılaşırken 2020’de bu oranın %55 olduğu belirtiliyor. Bu sorunların büyük kısmının ürün bilgisinin yetersizliği, ürün hakkında yeterli yorum bulunmaması veya müşteri destek hattında uzun süre beklenmesi gibi nedenlerden kaynaklandığı belirtiliyor. Araştırma sonuçları, dijital pazarlama stratejisi bulunmayan ve tüketicilerin yoğun talibine hazırlıksız yakalanan e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyeti noktasında yetersiz kaldığını gözler önüne seriyor.

https://pazarlamasyon.com/salgin-moda-sektorunde-ikinci-el-pazarinin-buyumesini-hizlandirabilir/

Online’da Tüketici Davranışlarını Analiz Eden Kazandı

Online alışverişte kullanıcı deneyiminin önemini değerlendiren EG Bilişim Teknolojileri CEO'su Gökhan Bülbül, bu konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Bu yıl online alışverişte umulmayan bir yükseliş yaşandı. Mağazaların kapanması sonrasında ihtiyaçların online olarak karşılanması bir çoğumuzun ilk kez deneyimlediği bir durumdu. Özellikle e-ticaret alanında bir anda yoğun bir talep artışı yaşandı. Yaşanan değişime hızlı uyum sağlayanlar satışlarını artırırken, kullanıcı deneyimi konusunda elverişsiz şartlar sunanlar bu dönemin kaybedenleri oldu. EG Bilişim olarak şirketlerin potansiyel müşterilerine arama ağı reklamları, sosyal medya reklamları gibi dijital pazarlama araçlarını kullanarak ulaşmalarını sağlıyoruz. Tüketici davranışlarının analiz edilmesi, daha fazla müşteriye ulaşmayı beraberinde getiriyor.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir